Międzyzespołowe Siły Specjalne

Rozmowy o ASG.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Burt
Posty: 151
Rejestracja: 13-03-2011, 20:39
Lokalizacja: Frysztak

Międzyzespołowe Siły Specjalne

Post autor: Burt »

Niektórzy gracze zapewne pamiętają marsz z Kobyla na Łączki zakończony naprawdę ciekawymi walkami. W skład zespołu patrolowego weszli gracze nie tylko SPASu. W trakcie rozważań nad powołaniem Spec Spasu również oni brali udział. W każdym zespole jest potencjał. Z biegiem czasu zacząłem wątpić w to, że z samego SPASu bylibyśmy w stanie zebrać wystarczającą ilość ponadprzeciętnych graczy i odpowiednio ich przeszkolić. Mój pomysł polega na zaciśnieniu współpracy z pozostałymi zespołami i zaproponowaniu poszczególnym kandydatom dołączenie do formującego się zespołu, który byłby częścią wspólną dla wszystkich ekip. W ten sposób o wiele łatwiej byłoby zebrać skład i go przeszkolić. Oczywistą rzeczą, która wielu może zniechęcić to fakt, że wielokrotnie tłuczemy się kompozytem między sobą, a Spec Spas miał być zespołem specjalnie upierdliwym właśnie dla odwiedzających nas graczy z zewnątrz. Tym razem to bez sensu bo z powodu ograniczającej się ilości graczy oraz niezaprzeczalnego faktu że prawdziwa, świetna zabawa rozpoczyna się w momencie przyjazdu kilku ekip, dochodzę do wniosku, że zamiast dzielić to moglibyśmy dążyć do jak największego związku okolicznych zespołów. Owocem tej współpracy mógłby być międzyzespołowy skład, czerpiący siłę z doświadczenia i potencjału wszystkich zespołów. Zespół nie działałby w pełni autonomicznie, nie nosiłby nazwy kojarzącej się z jakimkolwiek istniejącym zespołem, wszystko byłoby po równo. Gracze będący w tej jednostce, byliby również członkami swoich zespłów i nikt z niczego nie musiałby rezygnować. Jeśli mój pomysł spotka się z akceptacją, sporządzę początkową listę graczy, którzy mieliby być zaproszeni do tego zespołu oraz poinformuję pozostałe ekipy o takim pomyśle.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Wszystko fajnie tylko tak jak napisałeś miała to być grupa wewnątrz naszej organizacji, która miała by uprzykrzać życie innym zespołom stającym z nami w szranki, dlatego moje pytanie po co tworzyć taki zespól i czemu on ma służyć? Z kim walczyć? Według mnie bezsens, a to z prostej przyczyny: Nie dasz rady zgromadzić wszystkich zainteresowanych na szkoleniach bo nawet na zwykłe cotygodniowe strzelanki mało kto uczęszcza, poza tym kiedy zaproponowałem szkolenie z samoobrony i technik obronnych to sam wiesz jak to się zakończyło i jakie było zainteresowanie (słomiany zapał bo okazało się, że po pokazaniu kilku technik chyba wszyscy je doskonale opanowali, ale mniejsza o to, nic na siłę). Na dzień dzisiejszy nie ma co narzekać, coraz więcej ludzi nas odwiedza i (chwała im za to) i dobrze się bawimy bez wymyślania jakichś dziwnych tworów. Myślę, że nie ma co tego zmieniać, tylko brać czynny udział ogólnie w życiu AirSoftowym Podkarpacia i jak się okazuje również Małopolski (ASG Kraków) a nie tworzyć coś co z założenia jest skazane na niepowodzenie. Poza tym na ostatniej strzelance gdy wspomniałem o tym, że pasuje jak najwięcej ludzi gdy przyjedzie do nas Kraków to sam oświadczyłeś, że na Air Sofcie się życie nie kończy, każdy ma swoje zajęcia i nie ma co wymagać, żeby akurat w tym terminie zgłosiło się jak najwięcej członków SPASU. Dlatego uważam, że mój sceptycyzm jest co do tego przedsięwzięcia uzasadniony. Jak chcesz możesz próbować / może akurat :-/ Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i absolutnie nie miało na celu zniechęcanie kogokolwiek. Sam jestem za tym żeby zacieśnić stosunki z innymi grupami i częściej się odwiedzać.
ZEB'U
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

Może coś od siebie.

Od ok 3 lat siedzę w ASG, [nie jestem weteranem, pro operatorem itp.] Z wami ludziska kilka magów rozsypałem, nie jest to bóg wie co, jednak w ciągu roku zdążyliście mnie zapamiętać czy to z dobrej czy gorszej strony.

Do rZeczy:

"dzielenie włosa na pół" może generować kwasy w zesple.


Tego rodzaju "porozumienie" burt na rację bytu Jednak na odmiennych zasadach.

Przykład:

1. PFASG.cal.pl to kilka ekip [7 ] o całkowicie odmiennych systemch prowadzenia walki.
-są tacy co bez hicapa nie idą w pole
- tacy co bez elektryka nie idą w pole
- tacy co bez kolegi z ekipy nie idą w pole.
- jedni taktyczni
- drudzy jebankowicze.
- reko
- są ludzie chcący się strzelać, nie pokazywać na festynach itp.
itp

A jednak jest czas gdzie są w stanie współpracować.

"Czołgowisko "
w w/w przypadku powstała jednolita naszywka "PFASG" i to jest dobre.
W TYM KIERUNKU jak najbardziej.


Ale wydzielanie z zespołów podzespołów... Nikt na to nie pójdzie
Mówie o indywidualności jakiej nie będziesz w stanie wyprostować.


Prób wyłonienia ludzi chętnych do czegoś "ponad przeciętnego" jak niedzielne jebanki w moim wykonaniu spełzły na niczym.

Strzelanka 24
Czarny HORYZONT
Marsz topo


imprez by AIM
-było zimno
- mokro
- były ograniczenia

nic nie wyszło bo ludzi z podejściem brak.

Proponuje poszukać drużyny będącej w stanie zaspokoić wymagania, a nie dzielić już zgranych ludków.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Cieszę się Rogi, że masz podobne zdanie, bo taka jest prawda (trzeba dbać i pielęgnować to co się sprawdza, a nie tworzyć rzeczy z góry skazane na niepowodzenie) ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

Sprawa wyszła przy okazji marszu... o ile pamiętam

Nie jest złym pomysłem organizowanie ludzi "ze zgranych juz zespołów" chcących czegoś więcej; choćby ruszyć z kompasem czy właśnie marsz który cholernie się chłopakom spodobał.

Nie mówie w tym miejscu o czymś ekstremalnym, jednak marsz na 30km przez parowy to już można na spokojnie w 2 dni zrobić i przy okazji coś jakąś podgrywkę uzgodnić chćby na PGR ach w krlikowie :D [jeszcze tam nie byłem]
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Zróbmy Koalicję Południe, konkurencje dla Koalicji Północ.
http://www.koalicjapolnoc.pl/news.php
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Taka koalicja dobra sprawa, charaszo. ;-) Biorąc pod uwagę to że praktycznie nie możemy się już strzelac bez siebie. Ja osobiście nie pamiętam kiedy SPAS ostatnio strzelał się sam ze sobą.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

Tutaj to ja powiem, że w dobrą stronę idzie ten cały wątek. Po małym oFFtopie co prawda.

czy koalicja będzie tym czego chce większość społeczności południa.?

Sanok
S.G.A
Strzyżów
Rzeszów
i wiele innych.

Nie stawiał bym "koalicji POŁUDNIE" jako konkurencje, jednak jako wspólny mianownik kilku szanujących się ekip.

Temat godny utrzymania.


Jeśli do tematu przyłączy się większe grono osób. Postaram się i Rzeszów zainteresować pomysłem.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Konkurencje użyłem jako czegoś podobnego:D
Chyba że by konkurować na polu walki:D
W razie tworzenia strony, byłaby ona tylko portalem informacyjnym.
Każda z ekip ma swoje forum więc tam umawiały by się na strzelania.
Na stronie tylko imprezy komercyjne, opisy, informacje, recenzje, opinie itp.
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Jak widzę wszystko sprowadza się do mojej wypowiedzi, a konkretnie jednego zdania sprzed kilku postów: "Na dzień dzisiejszy nie ma co narzekać, coraz więcej ludzi nas odwiedza i (chwała im za to) i dobrze się bawimy bez wymyślania jakichś dziwnych tworów. Myślę, że nie ma co tego zmieniać, tylko brać czynny udział ogólnie w życiu AirSoftowym Podkarpacia i jak się okazuje również Małopolski (ASG Kraków) a nie tworzyć coś co z założenia jest skazane na niepowodzenie" I dobrze, to właśnie miałem na myśli ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Zgodnie z nienadawaną mi władzą uchwalam:
Spotkanie Koalicji Południe- strzelanie 30.12.2011 Kobyle.
Obgadamy, postrzelamy pośmiejemy.
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3841
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

I Gitarrra ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Koalicja Południe jako:
ROGI pisze:wspólny mianownik kilku szanujących się ekip.
Bardzo mi się podoba to zdanie. Myślę, że to bardzo trafione stwierdzenie.
Awatar użytkownika
Pacio
Posty: 302
Rejestracja: 21-08-2010, 17:41
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Pacio »

Sanok podpisuje się pod "koalicja" Łapami i nogami, niestety nie moge się już wypowiadać jako Grupa Airsoft Sanok, ale za ludzi z którymi przyjeżdżamy na strzelanki jak najbardziej. Już od dawna snuliśmy plany stworzenia takiego właśnie podkarpackiego asg, jak widac na załączonym obrazku bez formalizacji nam to wychodzi, bo strzelamy się ostatnimy czasy w sporym gronie ludzi z calego podkarpacia. Jestem na prawde szczęśliwy widząc że ktoś odważył sie wyjść z takim pomysłem, teraz trzeba tylko pilnować żeby temat nie umilkł i żeby Koalicja podkarpacka nam wyszła ;) Do zobaczenia jutro! mam nadzieję że coś ustalimy :)
‎"Kolejna Walka
Może to moja ostatnia
Przeżyję lub zginę
Przeżyję lub zginę"
Burt
Posty: 151
Rejestracja: 13-03-2011, 20:39
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Burt »

Z ustaleń obrad jestem cholernie zadowolony i wierzę że jest to początek czegoś super zajebistego. Wracają stare marzenia wyhodowane w moim zrytym grami taktycznymi typu Vietcong umyśle. Napływają nowe chęci bo widzę że współpraca kwitnie i to w dodatku oficjalnie. :-)
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

następuje z chwilą wyrażenia aprobaty całości EKIP ASG:

[czekamy na przegłosowanie, oraz dołączenie EKIP do projektu] :

KOALICJA PFASG

1 POTA - ?
AIM - ZGODA
Airsoft Sanok - ?
CKP - ?
Madnes - ?
SGA - ?
SPAS - ?

edit:
Z chwilą przedyskutowania w/w kwestii EKIPY prosze o dałączanie Do PFASG.cal.pl w dziale
Przedstaw się:


Na Forum PFasg zostanie założony TOPIC "KOALICJA PFASG"





Ustalono jednoznacznie :

Forum - PFASG.cal.pl - - jako forum "matka" zrzeszonych EKIPPFASG.cal.pl PFASG.cal.pl
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Jedno pytanie, co oznacza skrót PFASG :?:
Haryłku dawaj!
Łukasz
Posty: 3
Rejestracja: 21-07-2011, 12:23
Lokalizacja: Warzyce

Post autor: Łukasz »

Podkarpackie forum asg
Ciostu
Posty: 59
Rejestracja: 30-10-2011, 17:25

Post autor: Ciostu »

Moje zdanie :
Unicestwić wszystkie fora w pizdu!! bo to rodzi zamęt i zrobić jedno dla wszystkich ekip. Będziemy bardziej na bieżąco co dzieje się w okolicy i nie tylko poza tym myśle ze będzie o wiele lepsza komunikacja bo wszyscy będą w jednym miejscu. To w kwestii wspólnego forum (jednego). Nie uważam ze na początku będzie duży odzew a potem to zaniknie, wręcz przeciwnie. Co do samego pomysłu to jak na razie z tego co widzę, frekwencji, zainteresowania ( w CPK) nie za bardzo mamy o czym mówić bo na strzelanie przychodzi po 4 osoby lub nikt. W dodatku ja nie jestem upoważniony w żadnym stopniu(świeżak bez uprawnien) o decydowaniu za całą grupę z racji tego że jeszcze nikt poza Łukaszem nie wypowiedział się w tym temacie( u nas) i nie wiem czy w ogóle ktoś to zrobi. Czekam na odpowiedz ojców założycieli. W obecnej sytuacji pasowało by wręcz połączyć się z kolegami ze Spasu bo u nas jak to się mówi jest „krucho”. Uważam ze wspólne JEDNO forum przyczyniło by się do większej frekwencji podczasz pobliskich rozgrywek asg ale przedewszytkim było by o wiele mniej zamieszania ( latać po forach i pisać ) dlatego zrobić jedno i święto.
Podsumowywując :

1. zlikwidować wszystkie fora pobliskich grup
2. stworzyć jedno forum ogólne (koalicyjne) w pizdu wielkie (a tam wszyscy ziomkowie + informacje na bieżąco, normalnie jak jedna wielka rodzinka z Podkarpacia)
3. strzelać się w większym gronie z ulepszoną organizacją i informacją na jednym forum

tyle z mojej strony.
C
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

Jedno forum [ i nic poza] jest również wnioskiem płynącym ze strony Pacia.

Jednak w rozmowie z Zebu doszliśmy do porozumienia iż w jego rozumieniu, "ucinanie głowy" czemuś co było z trudem przez lata formowane to krótka piłka. A pochopnie zrobione kroki mogą mieć bardzo niekożystne konsekwencje.

Zakończenie "życia" na Forum poszczególnej ekipy oraz przełączenie się na PF niech będzie zależne od niej samej.
Rzecz jasna jeśli pomysł KOALICJI PFASG będzie zwiększał grono zwolenników, będzie to automatycznie przekierowywało zainteresowanie na Forum "matkę" PFASG.cal.pl
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Ciostu jedno pytanie. Zabronisz mi prowadzic forum? Uwierz mi lub nie, ale kosztowało mnie założenie i forum i strony bardzo dużo czasu i nie mam zamiaru go likwidowac, tym bardziej, że zadeklarowałem chłopakom, którzy mi przy tym bardzo pomogli i którzy nam udostępniają serwer, że będę je prowadził i starał się przyciągnąc jak najwięcej ludzi. A to dlatego, żeby kiedyś, jak forum by się rozrosło, przyciągnąc sponsorów. Nie mówię tu o kwotach w tys. złotych, ale każdy grosz się liczy, więc z łaski swojej odstąp od tego pomysłu. Jak ktoś będzie chciał zobaczyc gdzie jest strzelanie, to wejdzie na pfasg.pl, sprawdzi, wpisze się lub nie i po kłopocie. Poza tym weź pod uwagę, że są ludzie, którzy mają pracę, rodzinę i niewiele wolnego czasu i chcieliby też się postrzelac, a nie zawsze mogą. Dlatego po to jest to forum, żeby nawet spotkac się w mniejszym gronie. Proste prawda?
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
Traper
Posty: 180
Rejestracja: 05-04-2011, 13:49

Post autor: Traper »

Jednak (wg mojej skromnej myśli) lepszą rzeczą jest stworzyć jedno forum, gdyż obecnie jest ich mnóstwo i strasznie ciężko jest połapać się w obecnościach ludzi bądź też wszelakich informacjach. Nie można od razu założyć takiego toć forum ogólnego PFASG gdyż jak szybko powstanie tak szybko zniknie lecz nie można również zaprzeczyć powstaniu takiego forum. Trzeba rozważyć i zaplanować każdy ruch w zorganizowanej grupie jeżeli chce się zebrać plony. AVE
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Ja nie mówię, żeby takiego forum nie tworzyc, wręcz przeciwnie, można to zrobic i tutaj, bo tak jak wspominałem to wczoraj, adres forum nie jest ściśle związany ze SPASem, a zrobienie dodatkowego działu to żaden kłopot. Tym bardziej, że serwer mamy tutaj bardzo dobry i ilośc miejsca jest właściwie nieograniczona. Logo zmienic, też nie problem.
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

ZAPRASZAM KOALICJANTÓW

do wypowiedzi.



http://pfasg.cal.pl/viewtopic.php?f=10&t=3575
Ostatnio zmieniony 31-12-2011, 15:14 przez ROGI, łącznie zmieniany 1 raz.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Burt
Posty: 151
Rejestracja: 13-03-2011, 20:39
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Burt »

Te ekipy, które chcą porzucić swoje fora i przenieść się na PFASG niech tak zrobią. Jest to sprawa indywidualna każdego zepsołu. Jednak na tych forach które pozostaną (np forum www.airsg.pl) proponowałbym umieszczenie loga Koalicji wraz z hiperłączem przekierowującym na forum matkę. Chodzi o to żeby wystarczająco oczojebnie było pokazane, że teraz oficjalnie SPAS jest częścią konkretnej formacji i nie jest sam. Ma to też szybko i łatwo przekierowywać na forum matkę graczy, którzy zazwyczaj zaglądają tylko na forum SPASu.

Druga sprawa to fakt, że rozwinięciem skrótu SPAS jest ,,Samodzielny Pododdział AirSoftowy". Z uwagi na sentyment graczy i tradycje zespołu nazwy nie zmienimy. Jednak proponuję porzucić rozwinięcie skrótu, tak aby nikt nie kojarzył nazwy Spas z ,,samodzielnym" oddziałem, bo mimo autonomii zespołu nie jesteśmy już tacy ,,samodzielni". Chodzi o uszanowanie Koalicji oraz graczy innych ekip z którymi zaciśniamy współpracę. Zamiast SPAS piszmy Spas. Myślę i mam nadzieję że moje powyższe wnioski dotyczące nazwy nie godzą w oryginalność zespołu.
Zablokowany