wiek jednak ma znaczenie

Rozmowy o ASG.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Giero
Posty: 109
Rejestracja: 09-08-2012, 15:45

wiek jednak ma znaczenie

Post autor: Giero »

W trakcie rozmowy z pewna osoba wyszlo powiedzmy na jaw-bo nawet sam nie wiedzialem ze pewna osoba w naszym gronie SPASu ma dopiero 15lat. Najgorzej z ta osoba mianowicie 'Patryko' nie jest ale z racji, ze jest niepelnoletni i nie ma nawet 16lat chcial bym wniesc o pewne ograniczenia strzelankowe dla tej osoby lub przynajmniej pisemna zgode obojga rodzicow z ladnymi podpisami. Gdzie w tresci dokladnie i ladnie zamieszczone zostana slowa, ze odpowiedzialnosc za dany uszczerbek na zdrowiu biora na wlasna odpowiedzialnosc i nie beda nas w zaden sposob osadzac za niedopatrzenie bezpieczenstwa synka. Mi jako pelnoletniemu nie bardzo sie usmiecha brac odpowiedzialnosc za jakis glupi tudziez nieszczesliwy wybryk dziecka Pani X. Prosze o wypowiadanie sie na ten temat.
Awatar użytkownika
Bogu
Posty: 13
Rejestracja: 15-08-2012, 10:51

Post autor: Bogu »

Na razie się nie strzelam w związku z matura i brakiem czasu, ale od maja mam zamiar czynnie uczestniczyć w strzelankach i myślę że to co napisał Giero ma sens. Chyba nikt z nas nie chce być ciągany po sadach.
Awatar użytkownika
Traper
Posty: 180
Rejestracja: 05-04-2011, 13:49

Post autor: Traper »

Takie pozwolenie bodajże miał donieść. Chyba ktoś mu to juz kiedys mówił. Mi się wydaję że Zebu lecz nie jestem pewien od razu podkreślam. W chwili strzelanki to my ponosimy za niego odpowiedzialność. Popieram Giera w 100%!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Temat był już poruszany przy okazji rozmów nad legalizacją SPAS'u i jakoś "umarł śmiercią naturalna", ale jest to jak najbardziej uzasadnione. Poszperam po forum i stronach i poszukam takiego zezwolenia gotowego do podpisu. Jeśli ktoś pierwszy coś takiego znajdzie proszę to zamieścić w tym temacie jak najszybciej! Wracając do wypowiedzi Giera nie miałem pojęcia, że w naszym gronie są osoby mające mniej niż 15 lat (mój błąd,powinienem sprawdzić).

Zatem reasumując: Osoby które nie ukończyły 18 lat na każdą kolejną strzelankę mają mieć przy sobie pisemną zgodę rodziców!!! W razie braku tego dokumentu po prostu wracają do domku i nie biorą udziału w działaniach!!!

Nie jest to w żadnym razie jakakolwiek dyskryminacja osób niepełnoletnich, bo jak wszyscy wiecie nieletni od lat się z nami strzelają, ale tak jak napisał Giero w razie "W" odpowiedzialność spada na nas!
ZEB'U
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Podaję wzór pozwolenia, który wyszperałem na jednym z forów AirSoft'owych:



ZGODA DLA NIELETNICH (WZÓR)

ZGODA
My, niżej podpisani ………………………………………..........
(pesel:………………………… numer/seria dowodu………………………………..., adres……………………………….............., tel kontaktowy………………….),
jako rodzice / opiekunowie ……………………………….... urodzonego/j w dniu …………………….. roku, wyrażamy niniejszym zgodę, by nasz/a córka/syn (podopieczna/podopieczny) brał/a udział w spotkaniach Air Soft Gun. Jednocześnie oświadczamy, iż jest nam wiadomym, że spotkania ASG polegają na oddawaniu przez uczestników strzałów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napędzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o średnicy 6 mm i 8 mm oraz o masie do 0,6 g. Jest nam również wiadomym, że używane przez uczestników repliki są napędzane sprężonym powietrzem lub gazem i wyrzucają pocisk z prędkością początkową do 200 m/sek., na odległość do 100 m, także seriami. Jest nam także wiadomym, że w spotkaniach ASG udział biorą osoby pełnoletnie w różnym wieku. Oświadczamy dodatkowo, że mamy świadomość, iż uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczęśliwych wypadków, tj. potłuczeń, otarć, złamań, a także, w skrajnym przypadku (w razie braku odpowiednich środków ochrony oczu), utratą oka lub oczu, a wszystkie mogące zaistnieć wypadki, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia i ciała, w tym do utraty wzroku. Oświadczamy, że w razie wypadku, gdzie ofiarą będzie nasz/a syn/córka (podopieczny/podopieczna), zaistniałego w okolicznościach nie wskazujących na to, że jest on wynikiem złej woli lub nieodpowiedzialnego postępowania innego uczestnika spotkania ASG, nie będziemy wnosić roszczeń odszkodowawczych, ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG.
Powyższe oświadczenie utrzymujemy w mocy do ……………………………….

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w podpisanej niżej przeze mnie "zgodzie na udział w rozgrywkach ASG", na potrzeby organizacyjne rozgrywek, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz 883/.”

Podpisy obojga rodziców (lub opiekuna/opiekunów):

…………………………….. ……………………………..



Dokument ten należy sobie skopiować obrobić i wydrukować po czym dać do podpisu rodzicom (obojgu!) I ważne! oprócz danych personalnych nieletniego uczestnika na pozwoleniu musi znajdować się jego Pseudonim! Jak wszyscy wiemy w naszym środowisku dużo łatwiej o identyfikację po ksywce niż peselu ;-)


PROSZĘ O POWAŻNE POTRAKTOWANIE TEMATU!!!
DOTYCZY TO WSZYSTKICH KTÓRZY NIE UKOŃCZYLI 18 ROKU ŻYCIA! (niezależnie od tego czy do 18-stki zostało mu miesiąc czy trzy lata!)


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 20-02-2013, 12:27 przez zebu, łącznie zmieniany 1 raz.
ZEB'U
Awatar użytkownika
Giero
Posty: 109
Rejestracja: 09-08-2012, 15:45

Post autor: Giero »

dlatego poruszylem temat... gdzies dawno temu bylo jasno powiedziane w swiecie asg, ze ponizej 16roku zycia nie ma wejscia do zabawy taki 'ktos' a od 16roku mozliwa zabawa za okazaniem takiego oto dokumentu. A sam nie wiedzialem, ze ma dopiero 15lat wiec gdzies w polsce nie mial by prawa sie strzelac co powinno byc jednak brane pod uwage.
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Zgoda od rodziców, jak najbardziej! Ale dyskryminowanie osoby, która nie ma przynajmniej 16 lat to trochę przesada moim zdaniem.

Czynnikiem decydującym o dopuszczeniu osoby niepełnoletniej do gry powinno być jej zachowanie i wykazywanie poczucia odpowiedzialności przynajmniej za siebie.
Niejednokrotnie jest tak, że osoba, która ma nawet te 14, 15 lat ma więcej wyobraźni niż niejedna starsza, wydawałoby się, dojrzała osoba.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Dlatego nie ograniczamy wieku drastycznie, bo jak wiadomo strzelali się z nami 15-latkowie i raczej nie było problemów, a sprawa uważam postawiona jest wystarczająco jasno : Zgoda Rodziców i to wszystko.
ZEB'U
Awatar użytkownika
Drożdzu
Posty: 214
Rejestracja: 03-07-2011, 11:22
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: Drożdzu »

Też jestem za czymś takim. Sam jeszcze przed moją 18 dawałem Zebowi taki papierek :-)
Awatar użytkownika
patryko
Posty: 253
Rejestracja: 13-08-2012, 09:28

Post autor: patryko »

Zgoda dla mnie to nie problem, rodzice wiedzą i mają świadomość konsekwencji tej gry tudzież airsoftu. Giero, nie wiem dlaczego tak po mnie jeździsz skoro pracowałeś z moim ojcem i bardzo dobrze go znasz ;) Poza tym z tego co wiem niektóre osoby również zaczynały as w moim wieku a nawet wcześniej i nie były przez to dyskryminowane, a dobrze wiedziałeś ile mam lat chociażby przez głupiego Facebooka na którym moja data urodzenia widnieje...
Ostatnio zmieniony 20-02-2013, 17:21 przez patryko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
patryko
Posty: 253
Rejestracja: 13-08-2012, 09:28

Post autor: patryko »

Dla sprostowania moja data urodzenia: 11.12.1997
tactic.
Awatar użytkownika
Giero
Posty: 109
Rejestracja: 09-08-2012, 15:45

Post autor: Giero »

powiedz mi jedno... co ma jedno do drugiego, ze pracowalem z Konradem i znam go od 10roku zycia ? nie jezdze tylko wyrazilem swoja opinie bo po rozmowie z pewna osoba sprawdzilem Twoj wiek na fb a do tej pory myslalem, ze w koncu dorobiles sie tych 16lat. Przeciez Ci nie napisalem 'spierdalaj i sie nie pokazuj bo jestes gowniarz' tylko dyplomatycznie wprowadzilem temat o glupiej zgodzie, ktora jak to ujales nie bedzie problemem wiec po cholere jakies teksty 'a bo znasz mojego ojca i z nim pracowales' ? Nie chce po prostu odpowiadac pozniej za jakie kolwiek uszczerbki na Twoim zdrowiu bo mam wlasne zycie i wlasne problemy, wiec nie potrzebuje dodatkowych...
Awatar użytkownika
patryko
Posty: 253
Rejestracja: 13-08-2012, 09:28

Post autor: patryko »

zgoda od dawna leży w szufladzie ale nie woziłem jej na strzelania bo tego nie wymagaliście :)
tactic.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Patryko nie bulwersuj się bo nie ma powodu, ale wyglądasz na dużo starszego niż w rzeczywistości jesteś dlatego nie wymagałem takiego zezwolenia i przyznaję-mój błąd, ale liczę na to (na przyszłość), że osoby chcące się z nami strzelać uczciwie określą swój wiek, żeby w razie czego nie było wielkiego zdziwienia. Nie chcę być jakimś Hegemonem i kontrolować tudzież legitymować osób zainteresowanych wspólną zabawą, dlatego jak gość wygląda na 18 lat i nie mówi, że ma dużo mniej to jakoś to przeoczyłem. Po prostu moja czujność została uśpiona, ale myślę, że jest już wszystko jasne i na kolejne działania proszę o wypełniony przez rodziców osoby nieletniej formularz, który zamieściłem powyżej! ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
ByQ
Posty: 84
Rejestracja: 17-09-2010, 15:58
Lokalizacja: Sanok

Post autor: ByQ »

patryko pisze: Poza tym z tego co wiem niektóre osoby również zaczynały as w moim wieku a nawet wcześniej i nie były przez to dyskryminowane
Byłeś? Widziałeś? Nie to się nie wypowiadaj. W pamiętnym AS w latach świetności nie dopuszczało nikogo poniżej 16 lat. A ze zgodą to trzeba było jak z jajkiem. Więc się nie wypowiadaj na ten temat :P
Awatar użytkownika
wania
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2011, 09:48
Lokalizacja: skuntowni

Post autor: wania »

Temat jak najbardziej na czasie. Zdarzają się różne sytuacje, jest wiele zagrożeń a w razie jakby się coś poważnego stało to nawet najbardziej tolerancyjni rodzice w nerwach mogą mieć pretensje/roszczenia do starszych uczestników/organizatorów strzelanek.
Jak wiadomo żyjemy w kraju absurdów, gdzie trzeba mieć dupochron na wszystko.
Pasuje zacząć pilnować czy młodsi airsoftowcy mają zgody od rodziców.

Na forum SGA kiedyś już Patryczku próbowałeś wcisnąć nam wzięcie odpowiedzialności za siebie :-P
Hände hoch!
Awatar użytkownika
Giero
Posty: 109
Rejestracja: 09-08-2012, 15:45

Post autor: Giero »

wania sprecyzuj to wziecie odpowiedzialnosci o ktorym napisales
Awatar użytkownika
wania
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2011, 09:48
Lokalizacja: skuntowni

Post autor: wania »

szkoda drążyć.
Krótko mówiąc chciał wcisnąć ciemnotę :-P
Hände hoch!
Awatar użytkownika
Giero
Posty: 109
Rejestracja: 09-08-2012, 15:45

Post autor: Giero »

wlasnie to jest bardzo dobry temat do drazenia
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Giero dajcie już spokój! Bardzo dobrze, że poruszyłeś ten temat ale uważam, że wszystko zostało już wyjaśnione i pozostaje nam tylko zachować czujność i przestrzegać zasad! Resztę można sobie dopowiedzieć na spotkaniu przy strzelaniu ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
mrowkaz
Posty: 67
Rejestracja: 13-01-2012, 22:58

Post autor: mrowkaz »

taka zgoda jest g warta :) .koles sam moze podpisac za oboje rodzicow albo komus da.nie zwolni to was od odpowiedzialnosci .wyslac mlodego do notariusza.papierek kosztuje ze 30 zl i jest spokoj .
jak ja zaczynalem zabawe z asg to byl rok chyba 2000/ 2001.na wiek wtedy nikt nie patrzyl :) liczyly sie checi ...
ODPOWIEDZ