FLAGI

Czyli co będziemy robić, jak skończą się nam pomysły na strzelanki.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
L0rdGrax
Posty: 87
Rejestracja: 26-11-2008, 22:55
Lokalizacja: Dobrzechów

FLAGI

Post autor: L0rdGrax »

Jako, że ostatnio padało dużo propozycji urozmaicenia rozgrywki, a na szczelance nie możemy się dogadać, proponuje poddać ten temat dyskusji.
Moja propozycja to rozgrywka na flagi, przy użyciu respawnów oczywiście. Ostatnio mam dużo wolnego i z nudów mi odp...la więc pozwoliłem sobie zrobić przykładową mapke.
Obrazek
Krótki opis: Na mapce wykorzystałem pełną rozpiętość terenu na jakim się strzelaliśmy, aby spokojnie można było zmieniać taktyke ataków, respawny są na górkach jakieś 30-40m za flagami, więc powrót do życia wcale nie będzie taki szybki i prosty.

PS-mam nadzieje że jesteście w stanie odczytać mampke :-) kliknij na obrazek aby powiększyć :-D
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

No spoko, tylko czy uda się dostosować mapke do terenu?
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
^^^Zajcev^^^
Posty: 17
Rejestracja: 13-12-2008, 15:26
Lokalizacja: Szufnarowa

Post autor: ^^^Zajcev^^^ »

mapka dostosowana do terenu, ale czy wszystkim graczom będzie się chciało tyle biegać (mówie o tych starszych) :-)
Awatar użytkownika
L0rdGrax
Posty: 87
Rejestracja: 26-11-2008, 22:55
Lokalizacja: Dobrzechów

Post autor: L0rdGrax »

Zawsze można odpocząć pilnując flagi, fakt aby powrócić do gry trzeba będzie się troche pomęczyć, ale z drugiej strony jeśli zrobisz respawna w łatwo dostępnym miejscu to zrobi się niezła sieczka przy flagach.
Jeśli udalo by się zrealizować taki scenariusz, potyczki były by o wiele dłuższe i bardziej rozbudowane, gra nie polegała by już tylko na siedzeniu w okopie i czekaniu na wroga, trzeba by było troche pokombinować.
Awatar użytkownika
Ares1982
Posty: 41
Rejestracja: 03-12-2008, 12:06
Lokalizacja: Dobrzechów
Kontakt:

Post autor: Ares1982 »

Ostry mapka jest klasa. U Maciusia jest trochę słabo orientacją w terenie dlatego nie rozpoznał naszego terenu :).

A ile respawnów przewidujesz na rozgrywkę i w jakiej postaci?
Bo wsumie ostatnio na walkach o dokładnie taki typ rozgrywki chodziło. Z tym, że moja propozycja była taka aby dopóścić ok 10-15 respawnów na cały team (a nie na każdego z osobna).

Wszystko oczywiście jest kwestią przedyskutowania :).
Awatar użytkownika
L0rdGrax
Posty: 87
Rejestracja: 26-11-2008, 22:55
Lokalizacja: Dobrzechów

Post autor: L0rdGrax »

Miałem na myśli nieograniczoną ilość respawnów, wychodzisz na górke dotykasz drzewa i jazda dalej, bo przecież i tak głównym celem jest zdobycie flagi. Dokładnie chodzi o to, aby wykraść flage przeciwnika i donieść ją do swojej bazy, wygrywamy tylko wtedy jeśli obie flagi są u nas. Jeśli zostaniesz trafiony, zostawiasz flage w tym miejscu gdzie dostałeś i ogień do respawna. Przy takiej rozgrywce raczej niema sensu ograniczać (żyć) oczywiście jeśli mówimy o grze bez flag, to jak najbardziej popieram.
Awatar użytkownika
Ares1982
Posty: 41
Rejestracja: 03-12-2008, 12:06
Lokalizacja: Dobrzechów
Kontakt:

Post autor: Ares1982 »

No Ok, cos w tym jest wytestować można. Ale też może być taka sytuacja, że będziemy się strzelać w nieskończoność. Poza tym jest problem z kontrolowaniem kto właściewie dopadł swojego respawna a kto to tylko markował.
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Jak fair play to fair play, to jest tak samo jak z tym czy ktoś dostał czy nie. Sam pomysł warty uwagi i przetestowania. A co do strzelania w nieskończoność, to kwestia tego jak szybko te flagi będą zdobywane, bo jeśli szybko, to można ustalić limit, że strzelamy się dopóki jedna z drużyn zdobędzie i zaniesie flage, powiedzmy, 10 razy. Jednak jeśli będzie to szło wolno, to trzeba będzie wymyśleć coś żeby temu zaradzic.
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
L0rdGrax
Posty: 87
Rejestracja: 26-11-2008, 22:55
Lokalizacja: Dobrzechów

Post autor: L0rdGrax »

H4llow pisze:Jak fair play to fair play, to jest tak samo jak z tym czy ktoś dostał czy nie.
Dokładnie myśle że raczej nikt nie oszukuje :evil:
Jedno jest pewne, wszyscy muszą się zaopatrzeć w czerwone chusty, czy tam jakieś szmatki, bo bez tego zrobi się wielki zamieszanie. 8-)
Awatar użytkownika
Ares1982
Posty: 41
Rejestracja: 03-12-2008, 12:06
Lokalizacja: Dobrzechów
Kontakt:

Post autor: Ares1982 »

L0rdGrax pisze:Jedno jest pewne, wszyscy muszą się zaopatrzeć w czerwone chusty, czy tam jakieś szmatki
Ja mam żółtą z RMF FM, może być :)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Mapka jest jak najbardziej OK, a 30/40 metrów to nie jest znowu tak dużo nawet jak na mnie :mrgreen: . Pomysł godny uwagi i ma moją całkowitą aprobatę, tym bardziej, że tim się nam powiększa. Niestety w tą sobotę tj. 21.02.2009r nie mogę bo mnie dopadła grypa. Nic jednak nie stoi na pszeszkodzie byście się ponapażali beze mnie :mrgreen: Pozdrowienia!
ODPOWIEDZ