Tuning!!

Czyli wszystko o broni elektrycznej

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Drożdzu
Posty: 214
Rejestracja: 03-07-2011, 11:22
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Tuning!!

Post autor: Drożdzu »

Chcę wyciągnąć troszkę więcej z mojej cymki 028 i mam dylemat - wymienić sprężynkę czy komorę hop up?? Chcę wyciągnąć tak ok 400-420 fps.
Z góry dzięki :)
Burt
Posty: 151
Rejestracja: 13-03-2011, 20:39
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Burt »

Najpierw lufa, gumka i komora, potem można się bawić z gearboxem. Chińskie gearboxy cymy nieźle kręcą w stocku (według krakmana do 380fps w przypadku Cm.028). Jak to będzie w miarę szczelne poskładane to precka i gumka systemy + jakaś fajna komora przy współpracy z gb Cm.028 dadzą prędkość wylotową rzędu 400fps +. Natomiast żadnych modyfikacji gearboxa bym nie polecał bo to pociagnie spore koszty, a gb fabrycznie sam w sobie jest dosyć udany. Generalnie mało opłacalne jest grzebanie przy najtańszej cymce. Ja zacząłem ze swoją no i zapewne na metalowym body, drewnach i gumce systemy zakończę zabawę z tym karabinkiem. Wymiana sprężyny w gearboxie z myślą że to da pińcet fpsów to lekka głupota. Na takiej sprężynie jak jest stockowo w cymce przy bore upie, no i wiadomo szczelnemu zespołowi lufy można wycisnąć i 420fps. Tyle że bore up to wydatek rzędu 200zł. Jak byś chciał cymke na 450fps to najlepiej poprostu kupić nowy gearbox od seri Cm.04x za 250zł i będzie strzelało że hej. Taki gb pociagnie M130 i jak byś wsadził Borka i dobrze pokombinował z lufą, gumką i komorą to by było... 520fps. Masz mniej więcej opisane co robić do jakich prędkości początkowych. Generalnie- nie opłaca się za bardzo przy Cm.028. Więcej info na ten temat znajdziesz na wmasg.pl
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

ja w swojej cymie 031 nie wymieniałem lufy ani komory hopka.oprucz zębatek i cylindra wymieniłem wszystko i sp 120 dało około 440 teraz po roku czasu mam około 430
ODPOWIEDZ