"Bizerta - Tunis 1943" - 28 kwietnia 2018 r., Ziel

Informacje, kontakt, itd.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
Bischow
Posty: 264
Rejestracja: 18-03-2013, 18:10
Lokalizacja: Krosno

"Bizerta - Tunis 1943" - 28 kwietnia 2018 r., Ziel

Post autor: Bischow »

Pojawiła się nowa propozycja ASH od Domina! Jest od nas spory kawałek drogi, ale może byliby jacyś chętni? :) Ja osobiście na chwilę obecną nie jestem pewny czy pojadę od nas czy z Lbn, ale zostawiam info ;)

"Szanowni Koledzy!

W imieniu Operacji Połączonych zapraszam na ostatnią (przed przerwą) grę z cyklu Szczury Pustyni przeciw Afrika Korps. W ostatecznej rozgrywce na afrykańskiej ziemi siły Aliantów spróbują zepchnąć Niemców i Włochów do Morza Śródziemnego.

https://photos.google.com/share/AF1QipP ... JOSWhLNUx3

Wprowadzenie:
Sir, mam obowiązek zawiadomić pana, że kampania tunezyjska została zakończona. Jesteśmy panami wybrzeży Afryki Północnej.
Generał Harold Alexander tymi słowy krótko podsumował rezultaty działań Aliantów w Afryce Północnej i w gruncie rzeczy miał rację. Resztki Afrika Korps i sił włoskich znalazły się między młotem amerykańskiego II Korpusu, a kowadłem brytyjskiej 8 Armii i pozostała im tylko ewakuacja z portów w Bizercie i Tunisie. By jednak móc ją przeprowadzić należało zyskać na czasie i zatrzymać przeciwnika na przedpolach obu miast...

Miejsce: nowa miejscówka (w ASH) - Mokry Ług w Zielonce k. Warszawy: https://www.google.p...612!4d21.203227
Data: sobota, 28 kwietnia 2018 r.
Czas: 9-15. Start strzelania o godz. 10.
Wiek: min. 18 lat.
Wpisowe: brak. Gra będzie miała luźną formułę, więc nie oczekujcie wyszukanej scenografii czy bombastycznych rekwizytów. Zadania jednak będą polegały nie tylko na wyeliminowaniu wszystkich przeciwników.

Ograniczenia co do replik i ich mocy oraz amunicji:
-limit FPS: 450 (550 FPS dla karabinów powtarzalnych i broni wsparcia),
-ogień ciągły: repliki historyczne,
-repliki niehistoryczne podlegają zamaskowaniu i traktujemy je jako karabiny powtarzalne zasilane z magazynków załadowanych max. 30 kulkami,
-broń wsparcia zasilana z dowolnego magazynka. Strzela z dwuosobową załogą: strzelec plus amunicyjny, z postawy leżąc, bądź oparłszy o worek, etc.
-limit amunicji: 300 kulek w magazynkach. Doładowanie w punkcie powrotu do gry.

Pirotechnika: dopuszczona w zależności od warunków meteo. Używamy z głową. Granaty (groch, kukurydza, mieszanina piasku z gipsem) na bazie ładunków max K206.

Troszkę bezpieczeństwa: w sytuacji bliskiego spotkania III stopnia można wezwać przeciwnika do poddania się. Osoba, która się poddała zostaje wraca do punktu powrotu do gry.

Powrót do gry: po trafieniu osoba ranna krzyczy DOSTAŁEM! oznacza się czerwoną szmatą/kamizelką i schodzi do punktu powrotu do gry. Obowiązuje zasada 3 na : gracze wracają w ekipach po 3 lub pojedynczo po spędzeniu w punkcie 3 minut.

Stylizacja:
Brytyjczycy - głównie oddziały piechoty, ale też przejdą spadochroniarze i komandosi,
Amerykanie - głównie oddziały piechoty, ale też przejdą spadochroniarze ,
Niemcy - głównie oddziały piechoty wystylizowane na Afrika Korps, ale też spadochroniarze z Dywizji Hermann Goering,
Włosi - głównie oddziały piechoty, ale też strzelcy górscy i spadochroniarze z dywizji Folgore.

Zadania: rozkazy dowódcy oddziałów otrzymają na odprawie przed grą.
Zapisy: w temacie, z podaniem frakcji. Proszę o uważne kopiowanie listy.

Serdecznie zapraszam. Impreza odbędzie się niezależnie od liczby graczy, stawiamy na dobrą zabawę w miłym towarzystwie. Jeżeli czegoś komuś brakuje do stylizacji to proszę pisać. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę na PW. Do zobaczenia!"
"Pozdrawiam
Twój przyjazny Biszkopcik z sąsiedztwa."
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Niestety nie mam stylizacjo ani na alianta ani na Afrika Korps :roll:
ZEB'U
Awatar użytkownika
wania
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2011, 09:48
Lokalizacja: skuntowni

Post autor: wania »

Dzień wcześniej wieczorem przylatuję z pracy, nie ma opcji niestety.
Zebu, kwestie stylizacji warto dopytać u Dominika, spokojnie można się dogadać ;-)
Hände hoch!
ODPOWIEDZ