Co to jest za broń?

O wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

No i zapomniałem wczoraj wstawić.
Broń przedstawiona na zdjęciu to MGP-84 - Peruwiański pistolet maszynowy zasilany nabojem 9x19mm Parabellum. Strzela z zamka otwartego i przystosowany jest do używania magazynków od pm-u UZI. Opracowany w drugiej połowie lat 80-tych w SIMA-CEFAR
Artykuł po angielsku

Ponieważ nikt nie próbował zgadnąć, więc nie wiadomo kto powinien teraz zadawać. Niech więc zadaje osoba od poprzedniej zagadki czyli w tym wypadku Zebu
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Ma ktoś jeszcze problemy z linkiem? Albo właściwie, czy sprawdzał go ktoś? Wywala mi błąd 403
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Fakt, teraz pokazuje błąd, a gdy wstawiałem działało
https://lh3.googleusercontent.com/rieoj ... ZHPwaM=s89

a teraz?
ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Na początku właśnie działało a teraz coś było nie tak. Teraz już jest ok!

TC-10 - australijski pistolet zaprojektowany przez Rona Owena i produkowany przez Enfield Arms. Zamek półswobodny. Posiada szkielet z polimeru. Strzela nabojem 9x19 parabellum i zasilany jest z 32-nabojowego magazynka. Podobno istnieje jeszcze wersja zasilana nabojem .45 ACP. Można dołączyć do tego kolbę i przedłużenie lufy

Moja zagadka to: LINK
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Walther MP – niemiecki pistolet maszynowy skonstruowany w 1963 roku. Produkowany w wersjach MPL (Maschinenpistole Lang) i MPK (Maschinenpistole Kurz) różniących się długością lufy. Obie wersje były używane przez niemiecką policję, oraz portugalską i meksykańską marynarkę wojenną. Walthery MPK/MPL były także używane przez oddziały US Navy Seals podczas wojny w Wietnamie.

Walther MP działał na zasadzie odrzutu zamka swobodnego, zamek w kształcie litery L, częściowo umieszczony nad lufą. Mechanizm spustowy z przełącznikiem rodzaju ognia umożliwiał prowadzenie ognia pojedynczego i seriami. Dźwignia przełącznika rodzaju ognia pełniąca również rolę bezpiecznika nastawnego, po obu stronach komory zamkowej. Dźwignia napinania zamka po lewej stronie komory zamkowej. Zasilanie z magazynków dwurzędowych, o pojemności 32 naboi. Kolba metalowa, składana na prawy bok broni. Przyrządy celownicze mechaniczne składały się z muszki i celownika przerzutowego o nastawach 75 i 125 m


Moja zagadka:
https://2.bp.blogspot.com/-yp68FPKaD5Y/ ... 060_10.jpg
ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

W zasadzie 2 tyg minęły wczoraj ale Zebu jeszcze nie napisał co to, więc:
Na zdjęciu jest TZ45 - włoski pistolet maszynowy skonstruowany przez braci Toniego i Zorzoli Giandoso w roku 1944. Miał być alternatywą dla droższego i bardziej czasochłonnego w produkcji Beretta 1938. Amunicja 9x19mm Parabellum. Zamek swobodny, ogień pojedynczy i ciągły. Magazynki na 20 i 40 naboi wymienne z Berettą 1938.

Skłaniam się do stwierdzenia że temat umarł - powodem może być to, że zagadki są zbyt trudne. Dlatego moja jest bardzo prosta:
LINK
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Definitywnie temat umarł
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Ewidentnie ludzie albo czytają (jeśli już) tylko dział o strzelankach, albo po prostu mają to głęboko w d.... ;-)
ZEB'U
ODPOWIEDZ