Wasze wyposażenie

Rozmowy o ASG.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Wasze wyposażenie

Post autor: H4llow »

Tak jak w temacie. Tutaj możecie sie pochwalić waszym sprzętem, zarówno bronią, jak i wszelkiego rodzaju dodatkami typu: kamizelki, hełmy, itp.

Mój asortyment jest na razie bardzo ubogi, gdyż na dzień dzisiejszy posiadam jedynie sprężynową wersje Beretty M92F, a w niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości, planuję kupić replikę broni G36.

Zapraszam do dyskusji.
Vecna
Posty: 8
Rejestracja: 08-12-2008, 19:54

Post autor: Vecna »

Osobiście posiadam AK74 body od Dboy'a, flaki od różnych śmiesznych firm, wytrzymują M140, niedługo będzie malowany, to może zdjęcia dam. :) Magazynek bębnowy, dwójnóg pod lufę, opcjonalnie tłumik PBS-1 i luneta PSOP 4x24. Teraz robi jako karabin wsparcia.

Do tego T77 od HFC. Miłe przyjemne strzeladełko. Full auto blowback daje bardzo miłe uczucie.

Niedługo jeszcze przyjdzie do mnie (AK)SUka też od Dboy'a, która w domyśle ma być repliką High speed (sprężyna max M100, pewnie pójdzie M90, zęby high speed, dobry, szybki silnik).

Molsberg M500 jutro będzie już w łapkach. Replika tylko do zabawy :)
Awatar użytkownika
Ares1982
Posty: 41
Rejestracja: 03-12-2008, 12:06
Lokalizacja: Dobrzechów
Kontakt:

Post autor: Ares1982 »

A ja jestem początkującym maniakiem ASG i mam AK47 (Автомат Калашникова образца 1947) CYMY, wzbogaconego o akcesoria izraelskiej firmy TDI Arms.


Dodatkowe akcesoria to:
- System szyn Picatinny do AK-47 - łoże i nakładka na rurę gazową (wzorowane na LHV 47 SET firmy Tdi Arms),
- Trzpień (prowadnica) kolby do AK-47 (wzorowany na AKSSA firmy Tdi ARMS),
- Chwyt przedni do szyny Picatinny składany (wzorowany na FFG-2 firmy Tdi ARMS),
- kolba teleskopowa znana z karabinków M4,
- ergonomiczny chwyt pistoletowy (wzorowany na AG47 firmy Tdi ARMS)
- nowego typu magazynek żebrowany (potocznie zwany „waflowym”).

Nie dokonywałem jeszcze w nim żadnych przeróbek natomiast na wiosnę planuję założenie precki oraz dokupienie Kolimatora.

Może uda mi się dozbierać na jakąś Berette na broń przyboczną :mrgreen:.
Awatar użytkownika
^^^Zajcev^^^
Posty: 17
Rejestracja: 13-12-2008, 15:26
Lokalizacja: Szufnarowa

Post autor: ^^^Zajcev^^^ »

MB03 Wooden [Well]

Pierwszą jednostką broni jest MB03 Wooden [Well], któy czerpie dużo z konstrukcji Remingtona 700, ale nie jest jego dokładnym odzwierciedleniem.
Składa się z dwóch podstawowych części : łoża z ABS-u oraz metalowego zespołu lufy
z zamkiem i zespołem spustu.
Dużym plusem jest wyposażenie w metalową szynę ris nad zamkiem pozwalającą na zamontowanie dowolnej optyki. Do mojego karabinka zamontowałem lunetkę
"DYNORA" 3-9x32.
Jest to replika sprężynowa - repliki sprężynowe wymagają każdorazowego przeładowania <naciągnięcia sprężyny> przed oddaniem strzału. Dlatego pod dużym ostrzałem jest pewne utrudnienie.
Moc tego karabinka to 420-440 fps. Posiada regulację HOT-UP.
Nidawno zakupiłem sprężynę główną, zwiększającą moc tego karabinka do 500 fps-ów.
Awatar użytkownika
^^^Zajcev^^^
Posty: 17
Rejestracja: 13-12-2008, 15:26
Lokalizacja: Szufnarowa

Post autor: ^^^Zajcev^^^ »

JG 6620 czyli M16A4

Drugą jednostką broni którą posiadam jest M16A4 niedawno zakupione.
Korpus repliki oraz kolba, chwyt pistoletowy i panele osłaniające szynę Picatinny są wykonane z tworzywa (abs).
Metalowe części w replice są: wszystkie drobne elementy - spust, przycisk zatrzasku magazynka, przełącznik rodzaju ognia, pokrywa okna wyrzutowego, dosyłacz, rączka napinająca, przyrządy celownicze i uchwyty pasa nośnego oraz jednoczęściowa lufa. Szyny RIS również są metalowe.

Mechanizm repliki to wzmocniony gearbox v.2, w którym zastosowano wzmocnione części:
- wzmocnione stalowe łożyska ślizgowe 6mm
- wzmocnione zębatki TORQUE-UP
- wzmocniona kierunkowa głowica tłoka wykonana z nylonu
- wzmocniony tłok wykonany z nylonu
- niskooporowe okablowanie
- wzmocniona metalowa prowadnica sprężyny
- łożysko kulkowe na zębatce silnikowej
- osiem zapadek przeciwpowrotnych
- silnik o zwiększonym momencie obrotowym
- Chromowany cylinder
- Sprężyna M120

W tej konfiguracji szybkość wystrzału waha się w granicy 390-400 fps. Wart dodać że lufa wewnętrzna ma średnicę 6,04mm, co na pewno wpływa na lepsze skupienie strzału.

Ponadto do tej jednostki zamontowałem lunetkę "DYNORA" 3-9x32, zamotowałem zawieszenie taktyczne, a także dokupiłem drugi magazynek o pojemności 400 kulek
(w zestwie jest magazynek o poj. 300 kulek).
Claine
Posty: 1
Rejestracja: 15-02-2009, 14:06
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Claine »

^^^Zajcev^^^ pisze:MB03 Wooden [Well]

Pierwszą jednostką broni jest MB03 Wooden [Well], któy czerpie dużo z konstrukcji Remingtona 700, ale nie jest jego dokładnym odzwierciedleniem.
Składa się z dwóch podstawowych części : łoża z ABS-u oraz metalowego zespołu lufy
z zamkiem i zespołem spustu.
Dużym plusem jest wyposażenie w metalową szynę ris nad zamkiem pozwalającą na zamontowanie dowolnej optyki. Do mojego karabinka zamontowałem lunetkę
"DYNORA" 3-9x32.
Jest to replika sprężynowa - repliki sprężynowe wymagają każdorazowego przeładowania <naciągnięcia sprężyny> przed oddaniem strzału. Dlatego pod dużym ostrzałem jest pewne utrudnienie.
Moc tego karabinka to 420-440 fps. Posiada regulację HOT-UP.
Nidawno zakupiłem sprężynę główną, zwiększającą moc tego karabinka do 500 fps-ów.

To jest ta replika z taiwangun?
Zastanawiałem się czy nie zacząć przygody właśnie z nią, nie rozbebesza się?
Get Rich Or Die Trying...
Awatar użytkownika
^^^Zajcev^^^
Posty: 17
Rejestracja: 13-12-2008, 15:26
Lokalizacja: Szufnarowa

Post autor: ^^^Zajcev^^^ »

Tak, to jest ta z taiwangun.
Co do rozbebeszania - do czasu nie zaglądania w głąb tej jednostki wszystko jest OK.

Gdy już zaczniesz coś modyfikować, to trzeba się liczyć w wymianą kilku części, tak było u mnie - gdyż chciałem wymienić sprężynę główną zwiększającą moc do 500 fps-ów, lecz pozostałe podzespoły były już trochę wytarte (gdyż tłok główny jest plastikowy) i spust nie był w stanie utrzymać naciągniętej sprężyny i zaraz po naciągnięciu sprężyny dochodziło do wystrzału.

Na początek poleciłbym tą jednostkę broni - gdyż trzeba trochę popracować nad celnym oddaniem strzału do celu (szczególnie podczas walki), ale jak już dojdziesz do wprawy, to pozostali przeciwnicy mogą mieć duży problem z Tobą :)
Awatar użytkownika
Ares1982
Posty: 41
Rejestracja: 03-12-2008, 12:06
Lokalizacja: Dobrzechów
Kontakt:

Post autor: Ares1982 »

No i dokupiłem sobie lufę precyzyjna i gumkę HOP-UP do mojego kałaszka. :)
Awatar użytkownika
L0rdGrax
Posty: 87
Rejestracja: 26-11-2008, 22:55
Lokalizacja: Dobrzechów

Post autor: L0rdGrax »

i jak zauważyłeś jakąś znaczną poprawe???
Vecna
Posty: 8
Rejestracja: 08-12-2008, 19:54

Post autor: Vecna »

^^^Zajcev^^^ pisze:Tak, to jest ta z taiwangun.
Co do rozbebeszania - do czasu nie zaglądania w głąb tej jednostki wszystko jest OK.

Gdy już zaczniesz coś modyfikować, to trzeba się liczyć w wymianą kilku części, tak było u mnie - gdyż chciałem wymienić sprężynę główną zwiększającą moc do 500 fps-ów, lecz pozostałe podzespoły były już trochę wytarte (gdyż tłok główny jest plastikowy) i spust nie był w stanie utrzymać naciągniętej sprężyny i zaraz po naciągnięciu sprężyny dochodziło do wystrzału.

Na początek poleciłbym tą jednostkę broni - gdyż trzeba trochę popracować nad celnym oddaniem strzału do celu (szczególnie podczas walki), ale jak już dojdziesz do wprawy, to pozostali przeciwnicy mogą mieć duży problem z Tobą :)
Wg. mnie po naciągnięciu sprężyny powinien paść strzał. 500 psów ~M150? Radziłbym poprostu doszczelnić układ i nie wkładać więcej niż M130 (mi na M140 przy mrozie ~-5 skorupa GB pękła). Odnośnie tłoków: najlepsze są "plastikowe" np. Guardera. Metalowe są za ciężkie - większa siła uderzenia, większe naprężenia, mniejsza moc repliki :)

Suka przyszła dostała uszczelnione flaki, M120 lufę preckę 300mm, komorę ProWin'a, dobre kable, wtyczki T i Pbs'a 1 na stałe. Relatywnie ciche i mordercze :).
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

U mnie nadeszły drobne zmiany w wyposażeniu. Moje G36K zamieniłem na M4 CASV, a sprężynową berettę m92f na ten sam model tyle, że gazowy.
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Gratulacje! Pochwalisz się w sobotę :!:
ZEB'U
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Ja posiadam AK-47 mundur radziecki składający się obecnie z gartłojki, spodni, polskich skoczków, imitacji śpiworu i opinaczy do tego jeszcze hełm, furażerka, manierka, saperka, niezbędnik i lornetka.

W najbliższym czasie planuje kupic jakiś medal :-)
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

A u mnie K...RWA w mojej nowej MP5 rozsypała się zębatka i zblokowało cały GB :evil: Całe szczęście miałem zapasową (stalową) i już hula :mrgreen: Całe szczęście, że rozlazło się dzisiaj w domu, a nie jutro podczas strzelanki ;-)

Podaję przyczynę: jak rozkręciłem bebechy to się okazało, że spadła zębatka z silnika i dostała się miedzy pozostałe zębatki co doprowadziło do uszkodzenia jednej z nich najprawdopodobniej nikt nie sprawdził przy przeglądzie zerowym stanu zębatki na silniku. W tym modelu producent (CYMA) zastosował zębatkę silnikową dokręcana do ośki silnika i po prostu pod wpływem drgań zębatka się zsunęła i dostała do mechanizmu.

Wnioski: Nawet nowa replikę należy sprawdzić ( przynajmniej to co sie da bez rozbierania GB) przed rozpoczęciem użytkowania.

Ps. Piszę to dla tego byście uniknęli ewentualnie takich niespodzianek ;-) Jak pokazuje praktyka i to co zawsze powtarzam, że przy zakupie nowej repliki zawsze trzeba poprawić fabrykę :mrgreen:
ZEB'U
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

A widzisz ja mam CM028 chinol po skurwysynie a hula mi już 2 lata bez jednej awarii bez jednego rozbierania batka wytrzymuje 3 strzelanki poza tym że przy nowym selektor lata i trzeba go dokręcac i tylny zaczep do paska lubi się urywac o samym pasku nie wspomnę to ta replika doskonale pokazuje że chińskie tanie może byc naprawdę dobre. :-D
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Zawsze mówiłem, że CM 028 to jedna z bardziej udanych replik ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

O to chodzi ;-)
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Grigori - ja rozumiem, że jesteś młody i wogóle, ale błagam - używaj przeciwnków!!! To jest taki klawisz po lewej od kropki. ;)

Pozdrawiam
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

:mrgreen: Spokojnie, będę.
Haryłku dawaj!
Miro
Posty: 179
Rejestracja: 06-12-2009, 12:30
Lokalizacja: z lotniska

Post autor: Miro »

SPR MOD 0 z lufa z 20' z M16,coś ala SAM-R
M700 Well
Hi cap'a 6' KJW GBB
XM1014 ACM
AK Beta specnaz JG
W częściach HK416

Metalowe są za ciężkie - większa siła uderzenia, większe naprężenia, mniejsza moc repliki :)
Większe naprężenia tak ale nie moc, Przy cięższym tłoku spada rof i zwiększa sie zużycie energi.Naprężenia w gb mozna zmniejszyć stosując stożkowe głowice
Do ekstremalnych upgradów w większości polecają metalowe tloki,np deep fire
Odradzam tłoki systemy, ponoć straszna tandeta, mieli zeby na tłoku równo
Z kompozytowych Promyk,guarder.
MEU
ODPOWIEDZ