Afgański Patrol

O wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Afgański Patrol

Post autor: Mazor »

Ciekawy dokument o VIII zmianie PKW w Afganistanie.
http://www.youtube.com/watch?v=Xr0p3sUi ... re=related
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Raczej nie wesoło :-?
ZEB'U
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

To jest właśnie prawdziwa wojna, a nie to co w filmach (poza oczywiście "Wojna Restrepo").
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Moim zdanie to nie jest taka prawdziwa wojna może dlatego że przyzwyczaiłem się do bitew XX wieku nie wiem ale i tak można zginąc :-P
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

To jest wojna z typową partyzantką. Jakieś wyszukane otwarte walki nie są często.
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Ale i tak wbrew pozorom pomijając ten patrol Polacy dostają tam w dupę.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Jak każdy stacjonujący tam kontyngent NATO. :-|
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Żeby z nimi wygrac należało by te wszystkie góry i wioski zrównac z ziemią.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Dokładnie.
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Ciesze się że się ze mną zgadzasz :-)
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Grigori pisze:Żeby z nimi wygrac należało by te wszystkie góry i wioski zrównac z ziemią.
Jakby tam nie mieszkali cywile, to już by tak dawno zrobili :D
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Ci wszyscy cywile pomagają talibom ukrywają ich przechowują im broń i przyłączają się do nich praktycznie cały Afganistan jest przesiąknięty islamem i nie wież w to co mówią w telewizji o tym że cywile są wykorzystywani bo to propaganda żeby pokazac jaka ta ich misja jest dobra również afgańska armia działa z talibami ostatnio 500 talibów uciekło z afgańskiego więzienia to też daje wiele do myślenia więc tak jak mówię cywile w większej mierze to skryci talibowie. :-D
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Większość "szarych żołnierzy" nie przejmuje się arabusami, tam wystarczy mieć AK47 i każdy strzał w cywila jest wtedy uważany za ostrzał przez talibów.
Niedlługo będzie tak samo w Libii, najpierw Talibowie wspierali US'ów ,a jak amerykanie zostawili wojsko zamiast pokoju i demokracji to się okazało że walcząc o swoją wolność są terrorystami.
To tak jakby powiedzieć że polacy walcząc z niemcami w latach 39-45 byli terrorystami.
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Dobrze godo :mrgreen:

Ale tak w ogóle wszyscy żołnierze jadący do Afganistanu mają na celu zarobienie pieniędzy, jeśli chodzi o Libię to też śmiech na sali, amerykanie są tchórzami którzy by tylko bombardowali, je na ich miejscu poszedł bym armią i zrobił tam taki burdel że Kadafi od razu strzelił by sobie w łeb.

Edytujemy posty, a nie piszemy jeden pod drugim!!!
Ostatnio zmieniony 01-05-2011, 16:50 przez Grigori, łącznie zmieniany 1 raz.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Z tego co pamiętam na misji jest chyba 10 000zł na miesiąc.
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ILE :?:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to złodziejstwo, jeszcze jak im płacą 2000 za każdy nawet najmniejszy patrol to niema się co dziwic że państwo nie może zmodernizowac armii.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Grigori, weź pod uwagę, że on codziennie naraża życie, a jak wiadomo ono jest bezcenne. Poza tym, nikt z nas dokładnie nie wie ile oni zarabiają, bo to jest tajemnica wojskowa, której się nie podaje do publicznej wiadomości. Jeśli faktycznie tyle dostają, to mnie to nie dziwi, bo często są jedynymi żywicielmi rodziny, a nie daj Boże niech zostanie kaleką albo zginie. Z czegoś jego rodzina musi żyć.
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Żołnierz to żołnierz, ryzyko zawodowe sami decydują czy chcą tam jechac czy też nie, tak wysokie wynagrodzenia skutkują brakiem funduszy na sam rozwój armii, gdyż nasze wyposażenie jest jusz przestarzałe i dlatego mogli by zmniejszyc tymczasowo wypłaty, i przeznaczyc je na unowocześnienie naszego wojska.
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Grigori, łącznie zmieniany 1 raz.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Oczywiście, że tak. Pytanie tylko kto się na to zgodzi i kto by za tym w sejmie zagłosował.
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Słyszeliście nowinkę że chcą zmniejszyć naszą krasiwają armie do 80 000 chłopa?!
A tak swoją drogą to w naszej kochanej ojczyźnie jest tak że "jeżeli nie mam na czym/kim oszczędzać, oszczędzajmy na wojsku, no bo przecież po co nam ono. Zacznijmy od tego że głupotą było wprowadzanie armii "profesjonalnej" :lol:
A co do sumy którą podałem to mówiła mi to pewna kobieta której mąż był już na 2 zmianach.
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Promar
Posty: 82
Rejestracja: 09-08-2010, 19:03
Lokalizacja: Targowiska/Wróblik

Post autor: Promar »

maciek pisze:Słyszeliście nowinkę że chcą zmniejszyć naszą krasiwają armie do 80 000 chłopa?!
A tak swoją drogą to w naszej kochanej ojczyźnie jest tak że "jeżeli nie mam na czym/kim oszczędzać, oszczędzajmy na wojsku, no bo przecież po co nam ono. Zacznijmy od tego że głupotą było wprowadzanie armii "profesjonalnej" :lol:
A co do sumy którą podałem to mówiła mi to pewna kobieta której mąż był już na 2 zmianach.

Tak sobie pozwolę wtrącić gdzie widzisz głupotę we wprowadzeniu armii profesjonalnej ??Pokaż mi tą głupotę bo niestety ja się jej nie mogę dopatrzyć.
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Już Ci tłumacze.
A mianowicie jeszcze za Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej był powszechny obowiązek służby wojskowej, a więc jeżeli ktoś nas zaatakował mieliśmy w chole*e chłopa w rezerwie coby się obronić. W tamtych czasach służba w wojsku była na wyższym poziomie, jak na tamte czasy mieliśmy nowoczesny sprzęt (szczególnie komandosi, jedn. pow-des), cały czas były prowadzone badania nad nowymi czołgami, bronią. Nawet szary szeregowy miał " full wypas". Jeszcze przez jakieś 20 lub 30 lat będziemy mieli kim walczyć, ale potem to te
80 000 będzie tylko po to aby okupant mógł wziąć kogoś do niewoli.
Ok, z drugiej strony ktoś mi powie że mamy lepszy sprzęt, umundurowanie,
wyszkolenie etc.
Jak narazie powoli się staczamy że poziom wyszkolenia zwykłego żołdaka będzie taki jak w USA czyli umiesz chodzić i strzelać jedziesz na front.
To jest moje skromne zdanie, nie obchodzi mnie to że komuś może się to nie podobać.
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Niby masz rację, ale po co nam milionowa armia, jak ta (zawodowa), która jest, jest na tak wysokim poziomie (nie wszystkie jednostki oczywiście), że w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, poradzi sobie. Poza tym istnieje coś takiego jak kategoria wojskowa (A, B, ..., E) i w przypadku wojny, wszyscy którzy mają kategorię A muszą się stawić do wojska. Nie wiem czy dalej jest coś takiego, w sensie przyznawanie kategorii, ale nie zmienia to faktu, że walczyć będzie kim.

Poza tym jak ktoś chce, to idzie do wojska, nikomu nie zabraniają, a po co mam tam siedzieć przez pare miesięcy, jak w tym czasie chciałbym zrobić studia i pójść do pracy.
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Tak, masz rację ale tutaj już powinniśmy mówić o ulepszeniu poboru np. po odbytej zasadniczej służbie wojskowej łatwiej się dostać na studia (najlepiej na dobre studia).
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Wolałbym na odwrót. Masz wykształcenie wyższe z np. logistyki, wtedy zaczynasz karierę w wojsku: najpierw szkolenie zasadnicze, które przechodzi każdy, a później wykorzystujesz zdobytą wiedzę na studiach, w praktyce.
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Zablokowany