Międzyzespołowe Siły Specjalne

Rozmowy o ASG.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Ciostu
Posty: 59
Rejestracja: 30-10-2011, 17:25

Post autor: Ciostu »

H4llow ja ci niczego nie zabraniam :D chłopie rób co chcesz ja tylko się wypowiedziałem i napisałem co o tym myślę to wszystko i dobrze wiem że i tak nie do mnie będzie należeć ostateczna decyzja wiec spokojnie. Uważam że jeśli stare fora będą dalej działać to zakładanie nowego nie ma sensu.
C
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Ja osobiście jestem za zachowaniem naszego forum. Przecież na PFASG.cal.PL i tak będą podawane/rzucane informacje dotyczące np. szkolenia dla ekip koalicji, czy wyjazdu na milsim/strzelanke. "Ekipowe" fora powinny zostać, choćby po to, aby forum danej ekipy służyło do wewnętrznych spraw oraz zgadywania się na wyjazdy. Bo jeśli wszyscy zaczęliby pisać wszystko na jednym to mogłoby wtargnąć się zamieszanie.

Przykład:

Na forum PFASG w dziale "Koalicja" zostaje rzucona informacja, że w tym i tym dniu, o tej godzinie zostanie przeprowadzone szkolenie z np. taktyki CQB.

I następnie, odpowiedzialna osoba, kopiuje dany temat na forum swojej ekipy w celu ustalenia kto jedzie, czym i za ile, aby takimi pierdołami organizacyjnymi ekip nie zaśmiecać forum matki. A a tak po prostu do ustalonego dnia owa odpowiedzialna osoba tylko podałaby ile sztuk z ekipy przybędzie na w/w szkolenie.

To jest tylko przykład. Ja to tak widzę, pod względem wymiany informacji.
Burt
Posty: 151
Rejestracja: 13-03-2011, 20:39
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Burt »

Mazor, fakt że nasze forum pozostaje jest już raczej oczywisty. Teraz tylko trzeba na naszym forum umieścić dodatkowe logo koalicji.
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Wiesz co, na naszym forum jest takie coś jak link do naszej strony, o tu:
Obrazek

Można jeszcze dopisać link do koalicji i już oraz obok loga naszego forum logo koalicji.
Burt
Posty: 151
Rejestracja: 13-03-2011, 20:39
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Burt »

Ano moszna moszna :-P Ale znacznie lepiej by było gdyby logo Koalicji zawierało hiperłącze przerzucające na PFASG. Gość klika na logo i jest na forum-matce. Proste.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Burt napisał: "Chodzi o to żeby wystarczająco oczojebnie było pokazane, że teraz oficjalnie SPAS jest częścią konkretnej formacji i nie jest sam. Ma to też szybko i łatwo przekierowywać na forum matkę graczy, którzy zazwyczaj zaglądają tylko na forum SPASu." Co do pierwszej części tej wypowiedzi śmiem przypomnieć, że SPAS chyba jednak sam w sobie jest konkretną formacją skoro potrafił przyciągnąć tylu ludzi do współpracy. Po drugie według mnie drugie cytowane zdanie jest zaprzeczeniem pierwszego, bo skoro tak wielu ludzi odwiedza forum SPAS'u to dlaczego nasze forum jako to główne nie miało by posłużyć do ogólnej komunikacji?! (To oczywiście moja przekora), ale tak jak napisał H4llow mamy praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o forum (dziękuje w tym miejscu Rogiemu, ze mnie rozumie i docenia to co udało mi się osiągnąć przez trzy lata oczywiście z pomocą najwytrwalszych członków SPAS'u). Przez ten swój wywód może zbyt zawiły chcę tylko przekazać, że każda grupa ASG powinna mieć swoje forum chociaż by do załatwiania swoich lokalnych spraw, bo nie wszystko nadaje się do zaśmiecania głównej bazy. Mam nadzieje, że Koalicja jako taka będzie funkcjonować, a tak na prawdę to już funkcjonuje od czasu gdy zaczęliśmy się wspólnie spotykać na działaniach. Nie ma co robić nie wiadomo jakiego szumu tylko działać: tak jak uzgodniliśmy stworzyć dział na PFASG gdzie wszystkie grupy łatwo będą mogły się umówić na strzelanki, zamówić naszywki dla koalicjantów i robić dokładnie to co do tej pory! Czyli systematycznie brać udział w życiu ASG, bo tylko w ten sposób nasze wspólne hobby będzie miało rację bytu! Przypomnę tylko, że SPAS jako formacja przetrwał dzięki właśnie systematyczności i determinacji czasem tylko kilku maniaków, którzy nie odpuszczali i konsekwentnie działali (czasem nawet tylko w 3 osoby). I jeszcze jedna sprawa: Nie ty Burt zakładałeś SPAS i nie ty będziesz decydował o zmianie nazwy (nawet z dużych na małe litery)! Być może mylisz pojęcia ponieważ PFASG to tylko forum , które ma ułatwić współpracę kilku niezależnym grupom AirSoftowym należącym do jednej KOALICJI POŁUDNIE, a nie je rozwalać . Jeśli ktokolwiek chce się pozbyć swojej tożsamości grupowej to bardzo proszę, ale SPAS pozostaje SPAS'em czyli Samodzielnym Pododdziałem AirSoftowym należącym do Koalicji!!! Żeby było bardziej obrazowo to na przykładzie Unii Europejskiej: Wiele krajów do niej należy ale żaden z nich nie przemianował się na Niemcy Włochy czy Francję, należą do Unii, maja wspólna flagę ale pozostały przy swojej tożsamości. Tak przynajmniej ja rozumiem naszą koalicję. Jeśli się mylę to sorry ale w to nie wchodzę, żebym miał od nowa kompletować ekipę. Może to mocne słowa ale tak to czuję. Pozdrawiam!
ZEB'U
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

Z mojej strony powiem:

TO co zrobią EKIPY z ich forum jest sprawą indywidualną, istnieją zespoły widzące małe zainteresowanie właśnie na ich Forach to też bardziej rozsądnym staje się przeżucenie działalności na Forum matkę które i przy tym zyska nowych człoków, graczy, fanatyków.
Mazor pisze: Na forum PFASG w dziale "Koalicja" zostaje rzucona informacja, że w tym i tym dniu, o tej godzinie zostanie przeprowadzone szkolenie z np. taktyki CQB.

I następnie, odpowiedzialna osoba, kopiuje dany temat na forum swojej ekipy w celu ustalenia kto jedzie, czym i za ile, aby takimi pierdołami organizacyjnymi ekip nie zaśmiecać forum matki. A a tak po prostu do ustalonego dnia owa odpowiedzialna osoba tylko podałaby ile sztuk z ekipy przybędzie na w/w szkolenie.

To jest tylko przykład. Ja to tak widzę, pod względem wymiany informacji.
Wszysto jest prawdą, jednak i na PFasg jest

Topic "Sprawy wewnętrzne ekip"
-Sprawy ogolne [którę widzi całość forum]
-Sprawy wewnętrzne [którą widzą jedynie członkowie danej formacji]

gdzie to właśnie indywidualnie podejmowane są decyzje wewnątrz GRUPY

W przypadku zakładania tematów, strzelanek, imprez, treningów zakładamy się na forum ogólnym PFasg.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Burt
Posty: 151
Rejestracja: 13-03-2011, 20:39
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Burt »

Zebu, ochłoń i przeczytaj jeszcze raz. Nie pisałem żeby zmieniać nazwę zespołu. Proponowałem tylko porzucenie samego rozwinięcia skrótu. To wszystko. Nie pisałem też żeby unicestwiać forum Spasu tylko żeby do niego dodać jakiś symbol pokazujący że Spas należy do Koalicji. Następna sprawa to fakt że cały zamysł tworzenia zgranej ekipy na coś więcej niż jebanki wyszedł ode mnie, nota bene jako pierwszy wyraziłeś swoją antypatię, a potem ni z gruch ni z pietruchy pomysł przeszedł, zostało dodanych parę spraw i bum; powstała Koalicja. Więc nie pisz że cokolwiek rozwalam bo jedyne co ja robię to kombinuję co zrobić żeby było lepiej. Ponadto skoro coś tam piszesz o tym że Spas utrzymał się dzięki zawziętym graczom to nie zapominaj że byłem jednym z nich. To że mamy jakieś osobiste spięcia nie upoważnia ani mnie ani Ciebie do tego żeby pomijać wzajemne znaczenie i obrzucać się gównem. Nie zakładałem Spasu i nic w nim też nie zmieniam. Ja tylko proponuję, moje propozycje mogą przejść lub nie. Kwestia dyskusji a nie sypania taktyczych wykrzykników przy każdym zdaniu i sugestii że jeśli nie czuję tożsamości z zespołem to mogę wypierdalać. Średnio mnie obchodzi co kto o mnie myśli i czy ktokolwiek mnie szanuje. Ja szanuję wszystkich graczy i Ciebie Zebu też. Tyle ode mnie, róbcie co chcecie. Jeszcze jedna mała kwestia, zgłaszam swoją rezygnację z członkostwa w Spasie. Być może sklecę własną ekipę rzecz jasna wchodzącą w skład Koalicji. Liczę na współpracę ze Spasem i innymi ekipami. Liczę też że kwestie osobiste zostaną odłożone na bok na rzecz rozgrywek i spędzania czasu w doborowym towarzystwie. Od tej pory to co moje to moje a to co Wasze to Wasze. :-)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Mam wrażenie, że to ty nie czytasz zbyt dokładnie zarówno swoich jak i moich postów, ale to nie czas ani miejsce bo konflikt nie wyszedł ode mnie (sam wiesz jak było, nawet mi nie dałeś dokończyć zdania) twoja sprawa, że nie raczyłeś również ze mną o tym porozmawiać nie mówiąc o tym, ze byłeś na mnie tak obrażony iż nie potrafiłeś mi podać nawet reki żeby się przywitać. Nie mów mi więc o szacunku do mojej osoby. Myślę, że nie ma co drążyć tego tematu. Gdybyś chciał pogadać i wyjaśnić pewne kwestie, a nie unikał konfrontacji to zapraszam. Szkoda, że tak szybko przychodzi Ci zmiana nastrojów i decyzji ale nic mi do tego, życzę Ci ( wbrew pozorom szczerze) żebyś zorganizował sobie fajną grupę w której będziesz się dobrze czuł. Być może ze swojej strony zbyt mało się starałem, że Cię zniechęciłem, ale to już zostawiam twojej ocenie. Powiem Ci jeszcze tylko, że było mi bardzo przykro, że tak mnie potraktowałeś, ale skoro uważałeś, że właśnie na to zasłużyłem to pewnie tak było?
ZEB'U
Burt
Posty: 151
Rejestracja: 13-03-2011, 20:39
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Burt »

Czy ja Ci kiedyś nie podałem ręki? O czym mówisz? Nie byłem i nie jestem obrażony na Ciebie. I nie wiem przez co rozumiesz ,,unikanie konfrontacji" skoro na ostatnich rozgrywkach musieliśmy ze sobą gadać żeby ułożyć jakiś plan działania. Podczas naszej krótkiej rozmowy przez telefon i wymianie kilku smsów przyznaję że byłem wkurwiony, przez moment a potem całą sytuacje miałem już w dupie. Nikogo nie unikam, nie widzę żadnych też spraw do wyjaśniania. Będziemy brać udział w strzelankach jak dawniej, co też będzie prowadziło do jakiejś konwersacji. Z mojej strony jest spoko, nic do Ciebie nie mam. Ty jako założyciel Spasu masz swoje zdanie z którym się akurat nie zgadzam i tyle. Skoro mamy odmienne plany to po co się męczyć i wzajemnie przekonywać do jakichś tam swoich racji, skoro możemy poprostu się rozłączyć nie zrywając przy tym współpracy.
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Panowie, pogaduszki to przy piwie. :-P To raczej nie miejsce na takie rozmowy, więc usuwam to.
ROGI pisze:Topic "Sprawy wewnętrzne ekip"
-Sprawy ogolne [którę widzi całość forum]
-Sprawy wewnętrzne [którą widzą jedynie członkowie danej formacji]

gdzie to właśnie indywidualnie podejmowane są decyzje wewnątrz GRUPY
Wiem, że tak jest, ale to jak dla mnie to tylko zmiana miejsca rozmów. A jeśli my mam tak, czy inaczej działające forum, to nie widzę sensu przenoszenia tego gdzie indziej.
Na PFASG może być nasze przedstawienie ekipy, jako koalicjanta.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK, spoko, masz rację nie ma tematu, być może odniosłem złe wrażenie.
ZEB'U
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Nie wiem czy tak trafiłem, czy tak jest zawsze, ale to forum pfasg, to strasznie wolno chodzi. Tak jest zawsze czy to przypadek?
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Jak ostatnio przeglądałem chyba w czwartek to też nie mogłem się doczekać aż otworzą się poszczególne działy, ale myślałem, ze to wina mojego neta bo mam radiówkę.
ZEB'U
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

tutaj racja hosting jest sprawą do poruszenia w 4 oczy, muszę tylko pogadać z Adminem. Bywa iż forum siada na kilka godzin, czy też działa jak na "haju". :D
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Awatar użytkownika
H4llow
Posty: 544
Rejestracja: 26-11-2008, 16:26
Lokalizacja: Strzyżów/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: H4llow »

Burt z pfasg pisze: Zakładam własną ekipę Airsoft Basterds. Chcę aby należała do Koalicji i znalazła się na forum PFASG. Zorganizuję ludzi i wszystko ogarnę. Proszę jedynie o odrobinę cierpliwości. Pozdrawiam.
Słowo się rzekło i niech się stanie. Powodzenia!
Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara...
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Sorry, że piszę, ale nie mogę się powstrzymać

B.O.S Wild Snakes!

Burtowe Oddziały Specjalne :lol: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 02-01-2012, 17:48 przez maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Nie wiem z czego tu się śmiac, ludzie mają ambicje i próbują. Jak to powiedział towarzysz Stalin, "ambicje są silniejsze od karabinu broń zawodzi ambicja nigdy." Jeżeli towarzysz Burt naprawdę wieży w to co robi to mu się to uda. ;-)
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Coś mi się wydaje, że całkiem odbiegamy od tematu więc proszę wypowiadać się na temat koalicji, a nie co komu się uda a co nie. Wiem, że mnie też poniosło i o kilka postów za dużo napisałem, ale były one poniekąd związane z Koalicją, teraz jednak wypowiedzi nie maja z tym nic wspólnego.


JAKO KONKRETNY GŁOS W TYM TEMACIE POZWOLIŁEM SOBIE PRZYTOCZYĆ WYPOWIEDŹ PREZESA ASG SANOK/ Odsyłam do Forum ASG Sanok http://www.asg.sanok.pl/forum/viewtopic ... 0056#20056. Szczególnie zainteresował mnie fakt, że taka Koalicja już była i .....?

Puki co to Maniek bardzo trzeźwo podszedł do tematu i jak widzę, Jego wypowiedź ma wiele wspólnego z moim zdaniem na ten temat.
ZEB'U
Awatar użytkownika
juri
Posty: 262
Rejestracja: 15-07-2010, 11:32
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: juri »

ja jestem za koalicja :-P wydaje mi sie ze koalicja musi miec jedno wspolne forum ale totalnie mnie to nie obchodzi co stanie sie z innymi chodz jak nigdy popieram wojtusia ze wewnetrzne sprawy powinno zalatwiac sie na swoich forach wiec niech zostana wszystkie ^^ bedzie gdzie robic spam :-P oczywiscie logo koalicji powinni wybrac wszyscy :-P co by chujni jakiejs nie bylo i naszywka obowiazkowo gaszona :-P

a Wojtus walnij sonde jakas kto za kto przeciw i sprawa bedzie jasna ^^
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez juri, łącznie zmieniany 2 razy.
Badz szybszy od cienia i twardszy od kamienia ^^
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

juri pisze:a wojtus walnij sonde jakas kto za kto przeciw i sprawa bedzie jasna ^^
Już jest taka ankieta: http://www.airsg.pl/viewtopic.php?t=4388
Awatar użytkownika
Lupus
Posty: 247
Rejestracja: 12-04-2010, 14:35
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Lupus »

Jak dla mnie nazwa SPAS, w tym jako skrót - Samodzielny Pododdział AirSoftowy, jest nienaruszalna, tym bardziej, że przymiotnik "Samodzielny" wcale nie znaczy "niewspółpracujący z innymi ekipami", a jedynie można powiedzieć, że tak się wyrażę, "niepodległy". A jeśli chodzi o Koalicję, to jestem jak najbardziej ZA, tylko żeby najpierw dokładnie określić, co i jak.
"Lupus pilum mutat - non mores."
"Dum spiro, spero."
"Walcz po to, by przetrwać. Przetrwaj po to, by walczyć."
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Chciałbym zgłosic swoją rezygnację ze SPAS-u Było mi naprawdę miło w śród was, za wszystko dziękuję i mam nadzieję że spotkamy się jak najszybciej. ;-)
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Mówisz i Masz! Mazor usuń profil towarzysza!
ZEB'U
Awatar użytkownika
ROGI
Posty: 229
Rejestracja: 12-07-2011, 13:19
Lokalizacja: pow. Rop - Sędzisz.
Kontakt:

Post autor: ROGI »

Proponuję jedank w przypadku chęci wspólnego działania "KOALICJI" zacząć działać,
wystosowałem pw, z zachęceniem do wpisywania się w ramy zespołów / ludzi niezrzeszonych z różnych stron świata.

- Członkowie o ile takowi się znajdą [na dzień dzisiejszy nie wpisała się żadna Osoba / Grupa z grona PF w ramy koalicji]
co w przypadku AIM-u jedank nastąpiło.

- Sama Koalicja nie wnosi nic, poza "umownym dołączeniem się do PF" nie mówimy o stoważyszeniu, wyłączaniu for a próbie połączenia zespołów w celu choćby pozyskania osób do treningów oraz większych imprez.





W dniu dzisiejszym, tj, niedziela 08.01 nastąpiła miła wymiana powiem w "ramach Koalicji".
Rzeszów + niezrzeszony z sanoka/ Moro

Bardzo miła wymiana, bez problemowa i z jajem.
O takie właśnie połączenie się staram, wspólne działania oraz pokazanie całości. Da się.

Jeśli ktoś ma odmienne zdanie, może po prostu nie rozumie idei pomysłu.


prosze SPAS o odebranie pw. PFASG.

Reszta zapraszam na PF - KOALICJA>Tablica.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia"
"Jak idziesz przez piekło, to się nie zatrzymuj "
Zablokowany