7.12. -ŻELAZNA GÓRA - milsim GP

Informacje, kontakt, itd.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

7.12. -ŻELAZNA GÓRA - milsim GP

Post autor: Mazor »

Cyt. eston'a z forum WMASG.PL

- Warning! Terrain ahaed! Terrain ahaed! Terrain ahaed!... – piskliwy głos automatu ledwo przebijał się przez warkot wyjących na niemiłosiernych obrotach silnikach śmigłowca. Maszyna zataczała koła wokół własnej osi, ciągnąc za sobą chmurę czarnego dymu.
- Spadamy… - zdążył jeszcze krzyknąć pilot nim maszyna z łoskotem runęła na wysokie sosny okalające niewielką polanę. Komandosi siedzący a tylnej części kabiny, mocno się skulili oczekując najgorszego.




* * *

Gęsty czarny dym unosił się nisko nad drzewami. Kilka minut wcześniej ciszę nad Żelazną Górą rozdarł warkot silnika a po nim głuchy trzask.

Masyw Żelaznej Góry przez dziesiątki lat nie wzbudzał niczyjego zainteresowania. W latach 50-tych ubiegłego wieku odkryto tu nawet złoża siarki, jednak z czasem ich wydobycie stało się nieopłacalne, okolica po krótkim okresie prosperity popadła w ruinę a miasteczka i wsie opustoszały…

Gdy jednak w początkach nowego wieku nasz sen o niewyczerpalnych zasobach pękł jak bańka mydlana, łakome oczy w wielu miejscach kontynentu znów zwróciły się w kierunku Żelaznej Góry… a raczej tego co tkwi głęboko pod nią….

[center]Obrazek[/center]

Grupa Południe - Tarnobrzeg zaprasza na milsim "Żelazna Góra"
Miejsce: okolice Tarnobrzega
Czas: Sobota, 7 grudnia 2013 r., start o godz. 11:00. (after party dla chętnych)

Uwaga:
Miejsca zbiórki dla poszczególnych teamów zostaną przekazane dowódcom w późniejszym terminie.

Zgłoszenia tylko i wyłącznie na priv do mnie lub do Rasty'ego.
Limit miejsc ograniczony, więc prosimy nie zwlekać.


REGULAMIN ZABAWY (koniecznie przeczytaj)

Zadania
Priorytetem podczas wykonywania zadania jest...przeżyc. Banalne ale to tak jak w życiu. Czasem warto przeczekać, odpuścić, poobserwować, wycofać się, pomyśleć. Drugim priorytetem jest - wykonanie misji. Nie przyjeżdżamy się postrzelać, przyjeżdźamy wykonać zadanie. I idealnie było by gdybysmy je wykonali bez jednego wystrzału. Zresztą działamy "na tyłach wroga" "we wrogim otoczeniu, nieprzyjaznym nastawieniu tubylców

Zachowanie w terenie
Działania będą odbywać się na terenie zamieszkałym - okolice wsi, zakładów przemysłowych. Służby mundurowe, władze lokalne nie będę poinformowane o takiej zabawie wobec czego pamiętajmy o zdrowym rozsądku, zasadach obnoszenia się z replikami i bezpieczeństwie. Jeżeli doszło by do "konfrontacji" z np. Policją, ochroną innymi służbami należy wyjaśnić "zasady zabawy w ASG". Szczera rozmowa, okazanie repliki, dokumentów niczym złym się nie skończy. Rozwiązanie takich ewentualnych kłopotów pozostawiam już w gestii i umiejętnościach uczestników. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za postępowanie uczestnika. Każdy dba o siebie i za siebie odpowiada.

Rezygnacja
Jeżeli w ostatnim momencie wycofasz sie z jakichkolwiek powodów (coś ci wypadnie, cokolwiek...) Powiadom nas o tym. Jezeli jesteś dowódcą "fireteamu" przekaz dowodzenie koledze z grupy.Będą musieli sami wykonać zadanie.

Wyposażenie obowiązkowe

- działający, naładowany i doładowany telefon komórkowy z możliwością wysyłanie MMS
- dokument ze zdjęciem (najlepiej dowód osobisty w przypadku potrzeby wylegitymowania się)
- pewną ochronę oczu
- sprawną replikę
- latarkę
- wode do picia
- coś na ząb
- ochronę przed deszczem
- kompas

Zasady trafień, medycy
Na naszych "milsimowych" spotkaniach nie będzie respów. Ale trafienie kulką nie będzie się musiało kończyć definitywną śmiercią. Chcemy podnieść realizm rozgrywki dodatkowo wprowadzając element udzielania pierwszej pomocy, zgranego działania w zespole, komunikacji. Czas ewentualnego konania jeżeli zostałeś ranny bedzie nieograniczony. Sam zdecydujesz czy warto czekać na pomoc. Twoim kolegom z teamu zawsze będzie się opłacało udzielić ci pomocy byś mógł wrócić do gry. No, chyba że nie będą mieli takich środków np odpowiednich medpaków

Przed rozgrywką gracz dostaje (losuje) od organizatora karty trafień (są zaklejone, niewidoczne).

Rodzaje kart trafień:
- rana lekka (rana dowolnej kończyny)
- rana ciężka (rana tułowia lub głowy)
- śmierć (kontakt z org.)
Karty zawierają szczegółowy opis postępowania.

Każdy gracz jest paramedykiem (to w końcu przeszkolony komandos). Każdy może i potrafi leczyć (lekkie i ciężkie rany) kolegi ale samemu nie można się opatrzyć.
Organizator przydziela na każdy team określoną ilość bandaży i zestawów ratunkowych.

Rodzaje medpaków:
- bandaż (leczy ranę lekką)
- zestaw rat. składający się z: gazy opatrunkowej, antybiotyku w proszku i bandaża (leczy ranę ciężką wraz z resust.)
- resuscytator (leczy ranę ciężką wraz zestawem rat.)
Medpaki zawierają szczegółowe instrukcje zastosowania.

W wypadku trafienia kulką w jakąkolwiek część ciała, oporządzenia korzysta z procedury DOSTAŁEM!
- informuje głośno swoje otoczenie że został trafiony np krzyczy. DOSTAŁEM!
- oznacza się na czerwono (np. kamizelka odblaskowa) by nikt już do niego nie strzelał!
- otwiera losowo jedną z posiadanych kart trafień i postępuje zgodnie z instrukcją.
- informuje wyraźnie swoje otoczenie (czy jest lekko, ciężko ranny, czy nie żyje)
- po wykorzystaniu wszystkich swoich kart trafień kolejne trafienie, mina,
automatycznie kończy sie śmiercią. Gracz kontaktuje się z organizatorem.

RANA LEKKA oznacza ranę dowolnej kończyny i może być opatrzona przez 1 paramedyka przy pomocy "bandaża"
- poinformuj swoje otoczenie że jesteś lekko ranny
- oznacz się na czerwono (np. kamizelka odblaskowa) by nikt już do ciebie nie strzelał!
- możesz wzywać pomoc np. krzycząc, tel, radio, podać swoją pozycję, prowadzić rozmowę, informować o pozycji wroga,
- możesz doczołgać sie kilka metrów do zasłony ( jeżeli taka jest w pobliżu) by tam oczekiwać na pomoc.
- nie wolno ci się nigdzie dalej przemieszczać.
- nie korzystasz z repliki, granatów, ale możesz np. rzucić dym, stroboskop, korzystać z lornetki,
- czas oczekiwania na pomoc jest nieograniczony . Nie można cię dobić.
- możesz sam zdecydować o swojej śmierci. Jeżeli stwierdzisz że nie ma szans na pomoc. Kontaktujesz się z organizatorem. Postępujesz zgodnie ze wskazówkami.

Ranę lekką (kończyny) może opatrzyć dowolny jeden paramedyk przy pomocy bandaża
(ma swój opatrunek, bądź bierze od innego paramedyka, rannego)
Wskazaną przez rannego kończynę (np. lewa noga) należy owinąć bandażem zgodnie z zasadami sztuki.
Opatrunek na uleczonej osobie przez dalszą część rozgrywki nie budzi wątpliwości kto w jaki sposób ile razy i gdzie był ranny.
Jeżeli opatrunek sie zsunie, rozwiąże, spadnie, paramedyk musi udzielić pomocy ponownie,poprawnie opatrując rannego, przez ten czas ranny postępuje zgodnie z poleceniami z swojej karty trafień.
Po udzieleniu prawidłowej pomocy (opatrunku) były ranny wraca do rozgrywki.

RANA CIĘŻKA oznacza ranę tułowia, lub głowy może być opatrzona przez co najmniej dwóch paramedyków przy pomocy "zestawu rat. i resuscytatora"
- poinformuj swoje otoczenie że jesteś ciężko ranny
- oznacz sie na czerwono (np. kamizelka odblaskowa) by nikt już do ciebie nie strzelał!
- musisz wzywać pomocy np.głośno krzycząc, jęcząc, wzywając pomocy.
- możesz wezwać pomoc przez tel, radio.
-będąc ciężko ranny nie możesz podawać żadnych innych informacji sojusznikowi (jedynie miejsce, rodzaj ranny i gdzie cię znaleźć, miejsce, pozycja)
- możesz doczołgać się kilka metrów do zasłony ( jezeli taka jest w pobliżu) by tam oczekiwać na pomoc.
-nie wolno ci się dalej nigdzie dalej przemieszczać.
- musisz co jakiś czas informować swoje otoczenie iż potrzebujesz pomocy i jesteś ciężko ranny.. Jęki, krzyki, wzywanie medyka.
- nie korzystasz z repliki, granatów, dymów
- czas oczekiwania na pomoc jest nieograniczony . Nie można cię dobić.
- możesz sam zdecydować o swojej śmierci. Jeżeli stwierdzisz że nie ma szans na pomoc. Kontaktujesz się z organizatorem. Postępujesz zgodnie ze wskazówkami.

Ranę ciężką (głowy, tułowia) może opatrzyć co najmniej dwóch paramedyków przy pomocy "zetawu ratunkowego i resuscytatora"
-jeden z medyków opatruje rannego
-drugi resuscytuje (markuje)
Oczywiście można sobie pomagać, zmieniać sie, korzystać z pomocy innych paramedyków.

Wskazane przez rannego miejsce (np. głowa, tułów, plecy, brzuch, bok) należy zgodnie z zasadami sztuki opatrzyć czyli:
- na ranę przykładamy gazę
- zasypujemy antybiotykiem
- obwiązujemy bandażem
Opatrunek na uleczonej osobie przez dalszą część rozgrywki nie budzi wątpliwości kto w jaki sposób ile razy i gdzie był ranny.
Jeżeli opatrunek sie zsunie, rozwiąże, spadnie, paramedyk musi udzielić pomocy ponownie, poprawnie opatrując rannego. Przez ten czas ranny postępuje zgodnie z poleceniami z swojej karty trafień.
Po udzieleniu prawidłowej pomocy (opatrunku) wraca do rozgrywki.

Trafienie w replikę
Jeżeli zdarzy się iż jakaś kulka trafi twoją replikę, to nie liczy się to jako trafienie i nie korzystasz z karty trafień.
Warto poinformować głośno o tym swoje otoczenie by uniknąć nieporozumień, i posądzenia o terminatorstwo.
Niestety trafiona replika nie może już brać udziału w rozgrywce. Można oczywiście korzystać z broni bocznej, pożyczonej od kolegi czy też atrapy broni białej...patrz ....cicha śmierć.

Miny i pułapki
Podczas wykonywania zadań będzie można się natknąć na miny i pułapki.
Miny dźwiękowe najczęściej odpalane są przez potykacze i linki odciągowe. Mina taka w momencie wydania dźwięku umownie rani (zabija) osobę która wyzwoliła minę oraz osoby w promieniu 3 metrów (5 kroków). Osoba która uruchomiła minę ma obowiązek wyłączyć ją (nie rozdeptać). Powinien ją zabrać i pod koniec imprezy zwrócić organizatorowi.
Minę można rozbroić poprzez wyłączenie urządzenia dźwiękowego lub odłączenie naciągu.
Miny wydzielające dym działają jak powyżej.
Miny rozpryskowe działają jak powyżej (nie jest konieczne "oberwanie kulką")
Jeżeli zrani cię mina korzystasz z procedury DOSTAŁEM!

"Cicha śmierć"
Jeżeli uda nam się cicho podkraść, bądź zaskoczyć wroga w taki sposób, iż możemy go dotknąć np: ręką, repliką, atrapą broni białej, to informujemy taką "zlikwidowaną osobę" że "nie żyje". Osoba taka nie może oddać strzału z repliki, nie wzywa medyka, nie krzyczy "dostałem", nawet nawoływana zachowuje milczenie. Zgodnie z wytycznymi "zabójcy" siada i w ciszy, nie komunikując się z nikim odczekuje określoną ilość czasu np. 5 min. i po tym okresie oznacza się " szmatką trupa" jest DEFINITYWNIE MARTWA nie korzysta z kart trafień i kontaktuje się z organizatorem.
_______________________________________________________________________-

Chcę jechać. Poszukuję osób, aby uderzyć przynajmniej 1 autem.
Myślę, że do 30 listopada chętni się określą i będzie można wysłać zgłoszenie.

Lista:
1. Mazor
2. ...
3. Zebu
4. Pacek
5. Miro
6. ...
Ostatnio zmieniony 25-11-2013, 22:49 przez Mazor, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Moro
Posty: 100
Rejestracja: 15-12-2011, 19:56
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Moro »

Ciekawie się zapowiada, niczego nie obiecuję ale wstępnie na tak.
... Semper Fidelis, Semper Paratus...
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Wstępnie chętnym :mrgreen:
ZEB'U
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Chętnie:D
________________
POZDRAWIAM
Miro
Posty: 179
Rejestracja: 06-12-2009, 12:30
Lokalizacja: z lotniska

Post autor: Miro »

Jadę na 100%
MEU
Awatar użytkownika
MrHanzfull
Posty: 216
Rejestracja: 24-06-2012, 11:35
Lokalizacja: Sanok

Post autor: MrHanzfull »

Również wstępnie na tak ale 50%
Replika

SL8-5
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Określcie się do niedzieli czy jedziecie na 100, żeby zgłoszenie poszło.
Miro
Posty: 179
Rejestracja: 06-12-2009, 12:30
Lokalizacja: z lotniska

Post autor: Miro »

Jak z transportem?
Jak Zebu ma wolne miejsce to zabrałbym sie z wami.
Podjadę swoim autem pod dom Zeba i tam zostawię
Tłumów od nas raczej nie będzie i nie chce jechać pustym autem
MEU
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Najprawdopodobniej pojedziemy moim autem i z tego co widzę to miejsce mam bo na 100% dopiero zdeklarowałeś się Ty, Mazor no i ja.

Skład Zebuwozu:

1. Ja
2. Mazor
3. Miro
4. Pacek
5. Michał

KOMPLET!
Ostatnio zmieniony 28-11-2013, 20:05 przez zebu, łącznie zmieniany 2 razy.
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Także jeszcze 2 miejsca, czyli kto pierwszy ten lepszy :-P
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Pisałem przeca, że ja:D
________________
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Moro
Posty: 100
Rejestracja: 15-12-2011, 19:56
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Moro »

Ja odpadam. Miłej zabawy! Przywieźcie jakieś fotki :)
... Semper Fidelis, Semper Paratus...
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 349
Rejestracja: 20-09-2011, 18:19
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Michał »

:) jadem :)
To nie kulki są drogie!! Tylko pieniądze są bez wartościowe !!
Fortuna Favet Fortibus !!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Skład Zebuwozu:

1. Ja
2. Mazor
3. Miro
4. Pacek
5. Michał

KOMPLET!
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Dobra, to mamy drużynę na wyjazd. Zaczekam do jutra na ewentualne zmiany i wysyłam zgłoszenie.
Awatar użytkownika
MrHanzfull
Posty: 216
Rejestracja: 24-06-2012, 11:35
Lokalizacja: Sanok

Post autor: MrHanzfull »

Ja odpadam
Replika

SL8-5
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

To po co piszesz pierdoły, że byś pojechał, przecież od początku było wiadomo, że nie pojedziesz:/
ZEB'U
Awatar użytkownika
ByQ
Posty: 84
Rejestracja: 17-09-2010, 15:58
Lokalizacja: Sanok

Post autor: ByQ »

Sory Zebu ale w takim razie po co Ty piszesz takie pierdoły jak to było wiadomo?
Widocznie wypadło mu coś ważniejszego...
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3840
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

No tak, Wam zawsze wypada coś ważniejszego :evil:
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Otrzymałem informację od organizatorów.
Witam!
Cieszę się że zgłosiliście się do mnie.
Od teraz jestem waszym "sztabem". Ode mnie będziecie otrzymywać informację.
Zbiórka dla waszego teamu 10.00 rano w sobotę 7.12.2013
Tarnobrzeg pod sklepem "SPAR" ul. Sienkiewicza.
To miejsce zbiórki na naszych ostatnich historykach.
Tam o konkretnej godzinie zostawicie auto i "ktoś" was zawiezie na miejsce startu.
Do samochodu wrócicie dopiero wieczorem po imprezie więc trzeba przemyśleć ekwipunek na cały dzień.
Szczegóły scenariuszowe wkrótce...
Rasty
Mamy być w Tarnobrzegu na 10:00, więc pewnie pasuje wyjechać najpóźniej 7:30.

Przypominam, żeby każdy dobrze przyswoił mechanikę gry.
Miro
Posty: 179
Rejestracja: 06-12-2009, 12:30
Lokalizacja: z lotniska

Post autor: Miro »

Michał prawdopodobnie jedziesz do zeba swoim autem
Zabrałbym sie z tobą. Napisz mi o której planujesz wyjazd.
MEU
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Ja mam tą samą prośbę.
________________
POZDRAWIAM
Miro
Posty: 179
Rejestracja: 06-12-2009, 12:30
Lokalizacja: z lotniska

Post autor: Miro »

maciek pisze:Ja mam tą samą prośbę.
To będziesz musiał jechać w bagażniku
MEU
Awatar użytkownika
ByQ
Posty: 84
Rejestracja: 17-09-2010, 15:58
Lokalizacja: Sanok

Post autor: ByQ »

zebu pisze:No tak, Wam zawsze wypada coś ważniejszego :evil:
Tak akurat w moim życiu airsoft nie jest najważniejszy... Mam nieciekawą sytuacje w rodzinie oraz nadodatek studiuje więc na airsoft nie mam już dużo czasu tak jak ostatnio... Przepraszam że nie mogę uczestniczyć w niedzielnych j*bankach.

Zebu wystarczy żebyś napisał, że chcesz żebym zrzekł się członkostwa w SPASie, bo widze że Ci tylko to przeszkadza od dłuższego czasu...
Miro
Posty: 179
Rejestracja: 06-12-2009, 12:30
Lokalizacja: z lotniska

Post autor: Miro »

Wracając do tematu.
Mam takie zasadnicze pytanie
Czy zmieścimy się w 5 w jednym aucie?
Trzeba wziąść pod uwagę że każdy weźmie ze sobą trochę rzeczy.
Jutro już wtorek, kilka dni i wyjazd, wiec trzeba wcześniej poustalać co i jak.
MEU
ODPOWIEDZ