1-2.08.15 - MilSim - "Tajemnica Gazdrenu"

Informacje, kontakt, itd.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2024
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

1-2.08.15 - MilSim - "Tajemnica Gazdrenu"

Post autor: Mazor »

INFO:

Obrazek
Rescue Team Tarnów oraz I'm Going In Team Dębica oraz Patryk "Smok" Surman z Dębicy - zapraszają Was na całodniowego MilSima (Dzień + Noc).
_________________________
Miejsce: Jodłówki Wałki
Godzina rozpoczęcia: sobota 16:00 (rozpoczęcie 16:30)
Godzina zakończenia: niedziela 10-11

Wiek: Uczestnik zlotu musi mieć ukończone 18 lat (w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się udział osób od 16 roku życia, po wcześniejszym kontakcie z organizatorem).
Specjalny regulamin + formularz zostanie udostępniony

__________________________

Scenariusz:
Po ostatnim zwycięstwie ZSRR podczas jesiennego kryzysu południowego (link: https://www.facebook.com/events/540734102738797/ ) wojska USA wycofały się na dalsze pozycje. Sztab radziecki uznał, że utrzymywanie rejonu o niskim znaczeniu strategicznym wraz z buntowniczą ludnością lokalną, nie ma sensu. Znaczne siły zostały przerzucone na inny front.

Ostatnie raporty wywiadu donoszą jednak o zwiększonej aktywności sił ekspedycyjnych i badawczych USA w regionie "Jodłówki sektor 12". W wielu miejscach przewija się słowo "Gazdren", wobec którego nie ma żadnych odnośników w archiwach. Niepokojąca jest też obecność coraz większych sił militarnych.

Dowództwo podjęło decyzję o szybkiej i skutecznej operacji zaatakowania amerykańskich sił ekspedycyjnych oraz odkryciu powodów ich obecności."
___________________________

Mechanika rozgrywki:

Trafienia i sygnalizacja trafień:
Trup ma posiadać przy sobie czerwone światełko (w okresie walk nocnych) do oznaczania się na polu walki! Można sobie takie sprawić w Biedronce sklepie motoryzacyjnym w tym,rowerowym a
nawet w tabaku (zapalarka z diodą) , koszt nie powinien przekroczyć 5zł.

Medycy:
Każda frakcja będzie miała medyka. Medyk może uleczyć 1 raz daną osobę zanim uda się na respa. Medyk nie może się sam leczyć.
Medykiem może zostać każdy, kto będzie posiadał specjalnie oznaczoną apteczkę.
Leczenie oznacza zużycie CAŁEGO bandaża na obwiązanie go wokół ramienia. Wszelkie inne sposoby będą traktowane jako niewłaściwe.

Respawn:
W przypadku armii głównej w każdej 30 minucie godziny (10:00, 10:30, 11:00) w sztabie
Po dostaniu kuli – niezależnie czy jest medyk w pobliżu czy nie, dany gracz musi leżeć 120 sek (może odliczać na głos)

Ponowne trafienie bądź stwierdzenie przez przeciwnika dobicia (nie musi tego robić fizycznie) eliminuje możliwość wyleczenia przez medyka.

Pirotechnika:
–– Granaty - dopuszczone są wyłącznie atestowane granaty asg dostępne w sklepach
lub granaty zatwierdzone przez organizatora.
–– Świece dymne - dopuszczone są wyłącznie atestowane świece dostępne w sklepach
lub granaty zatwierdzone przez organizatora.
–– Świece strobo/oświetlające - dopuszczone są wyłącznie atestowane świece dostępne
w sklepach lub granaty, zatwierdzone przez organizatora.
–– Miny akustyczne (sygnalizatory dźwiękowe) nie działają jak miny mogą być użyte
wyłącznie jako sygnalizatory.
–– Miny Claymore odpalane elektrycznie dostarczone przez organizatora rażą kulkami
oraz zabijają wszystkich, którzy znajdują się przed miną w odległości 5
metrów od eksplozji.
UWAGA: Użycie środków pirotechnicznych może zostać wstrzymane jeśli zostanie ogłoszony stan zagrożenia przeciwpożarowego. Ze względów bezpieczeństwa kategorycznie zabrania się używania pirotechniki własnej produkcji!

Siła replik:
–– Broń szturmowa: max 450 fps.
–– Broń boczna (pistolet, pistolet maszynowy): 350 fps. Tylko broń boczna dopuszczona
jest do walki na bliskich odległościach
–– Broń wsparcia (wymagana replika prawdziwego karabinu wsparcia zasilanego
z taśmy, boxa lub druma): max 470 fps.
–– Broń snajperska (wymagana replika karabinu snajperskiego): max 600 fps, snajper
może używać tylko ognia pojedynczego.
Pomiar mocy replik. W trakcie rejestracji każda broń zostaje sprawdzona na chronometrze
i stosownie oznaczona.

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo do wyrywkowego pomiaru mocy replik
broni w trakcie gry. Pomiaru dokonuje moderator w asyście 1 świadka. W wypadku
stwierdzenia nieprawidłowości uczestnik może zostać ukarany wydłużonym respawnem
lub jeśli stwierdzi się oszustwo usunięty z rozgrywki i poproszony o opuszczenie
terenu rozgrywki.Postrzał w broń jest traktowany jako trwałe uszkodzenie broni uniemożliwiające
prowadzenie ognia. Broń może ponownie być użyta po wyjściu z respawnu.

Amunicja:
Ograniczona – dodatkowo nie można się ładować w trakcie walk. Jedynie w sztabie oraz w bazie głównej (tzw. Zakaz doładowania w walce – walczysz co zabrałeś ze sobą)
Hi-capy – 1 hi cap po 400 bądź 2 po 200 np jak ktoś ma krótkie
Mid capy – max 4 magazynki
low capy – max 6 magazynków
Koszty: 10 zł (na mapy, przygotowanie, granaty, rekwizyty, sprzęt)
Będzie ktoś zainteresowany? Ja chętny. Miło będzie podziałać ekipą.

LISTA:

1. Mazor
2. Zebu
3. Byq
4. Pacio
5. Hanzfull
6. Greg
7. Danpan
8. Tysha
9. Tecq
10. ...
Ostatnio zmieniony 14-07-2015, 18:49 przez Mazor, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Nie wykluczone, że się skuszę ;-)

Tylko wypadało by jeszcze ustalić czy ta impreza jest dostępna ogólnie dla wszystkich(lakoniczne zaproszenie na facebooku nic mi nie mówi, tym bardziej, że nie jest skierowane tak na prawdę do kogokolwiek), jak będą podzielone team'y, nic nie ma na temat stylizacji i działaniach terenowych, nie mówiąc już o tym, że wypadało by wiedzieć wcześniej w jakim terenie będzie się działało żeby się odpowiednio przygotować. Podoba mi się perspektywa działań w grupie (najlepiej własnej), emocje towarzyszące wykonywaniu zadań-szczególnie w nocy, ale niestety jestem sceptycznie nastawiony do nocnej wymiany kompozytu :-/ z prostej przyczyny: Jest to zwyczajnie niebezpieczne! Czasu niewiele, a ja widzę zbyt małe zaangażowanie organizatorów w przygotowanie imprezy, a już na pewno w poinformowanie ewentualnych uczestników w istotne szczegóły (o czym pisałem wyżej) ;-)


I jeszcze jedno: Jeśli organizatorzy faktycznie zapraszają wszystkich zainteresowanych Airsoftowiczów to informacja powinna się ukazać na Ogólnopolskim Forum ASG jakim jest WMASG, chyba, że oferta skierowana jest wyłącznie do facebookowiczów, a ja niestety nim nie jestem ;-)

ps. jeśli ktoś ma dostęp do facebooka to śmiało może nawet skopiować i wkleić moją wypowiedź w temacie o tej imprezie, z dopiskiem "A Zeb'u napisał" :mrgreen: ;-)
ZEB'U
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

Napisałam na Facebooku:

"Cześć! Na forum SPASu pojawiła się informacja o Waszej imprezie i powstały takie oto pytania:
- czy ta impreza jest dostępna ogólnie dla wszystkich
- jak będą podzielone team'y
- coś na temat stylizacji i działań terenowych
- w jakim terenie będzie się odbywała impreza (górki, płaski teren, mocno zalesiony, polany, budynki, etc.)
- w nocy jest wymiana ognia czy wykonywanie jakichś zadań i warty?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)"

Jeśli macie dodatkowe pytania bądź uwagi co do mojej wypowiedzi to dawajcie znać
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Bardzo ładnie napisałaś ;-)
Możesz im jeszcze podpowiedzieć, że maniacy ASG mają swój własny portal WMASG, bo może chłopy nie wiedzą :mrgreen:
ZEB'U
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

Czarek Skwarło napisał:

"1) Impreza jest ogólnie dostępna. Jutro wrzucę link do formularza zgłoszeniowego. Jak przekroczy 60 zgłoszeń to zaczniemy nieco ograniczać.
2) Frakcja armii głównej ZSRR liczniejsza i USA mniej liczna. USA bierze ekipa RTT. Reszta idzie czerwonych [ewentualne braki w armiach będziemy dopełniać kilka dni przed imprezą]
3) Stylizacja (mundury) dowolne, nie narzucamy. Działania zaś głównie w lesie oraz na polanach i drogach ziemistych.
4) Teren średnio gęsto zalesiony z licznymi gęstymi kępami traw z przepływającą obok rzeczką. Teren płaski z bardzo nielicznymi wzniesieniami
5) Akcja trwa od rozpoczęcia do oficjalnego zakończenia z wszelkimi zasadami normalnej rozgrywki ASG (z czego w nocy trzeba mieć lampkę). Scenariusz przewiduje zadania na dzień i noc"

Skoro mają ograniczać ludność to nie wiem czy pytać o to WMASG? Mogę zapytać jeśli chcecie :P
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Dobra, daj spokój, jakieś informacje już mamy ;-)
Dobra robota ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
ByQ
Posty: 84
Rejestracja: 17-09-2010, 15:58
Lokalizacja: Sanok

Post autor: ByQ »

Zebu dopisz mnie do listy :)
Awatar użytkownika
MrHanzfull
Posty: 216
Rejestracja: 24-06-2012, 11:35
Lokalizacja: Sanok

Post autor: MrHanzfull »

Również proszę o dopisanie mnie do listy.
Replika

SL8-5
Awatar użytkownika
Pacio
Posty: 302
Rejestracja: 21-08-2010, 17:41
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Pacio »

Jade!
‎"Kolejna Walka
Może to moja ostatnia
Przeżyję lub zginę
Przeżyję lub zginę"
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

Podsłuchane na Facebooku :)

"Wszyscy zgłoszeni będą iść do frakcji czerwonych-ZSRR. USA z racji trudności zadań zajmuje zgrana ekipa z RTT (ewentulanie będziemy dobierać)"

RTT to Rescue Team Tarnów gdyby ktoś miał nie skojarzyć :)
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2024
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Więc jedziem tam.

Ja również nie korzystam z FB, więc niech ktoś z zainteresowanych wyjazdem trzyma rękę na pulsie. Żeby czasem nie brakło miejsc proponuję jak najszybsze wysłanie zgłoszenia.
Greg
Posty: 9
Rejestracja: 28-05-2015, 07:12
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Greg »

Dopiszcie i mnie do listy 😋 czekam tylko na danpana co uzgodni
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Monia pewnie ogarnie fejsa :)
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

Obowiązkowy formularz dla każdego gracza

http://asgtarnow.pl/wp-content/uploads/ ... oletni.pdf
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2024
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

http://asgtarnow.pl/formularz-rejestracyjny/

Formularz zgłoszeniowy. Pewnie każdy będzie musiał wysłać sam. W uwagach można by napisać "Ekipa SPAS", żeby podzielili nas razem.
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Mój formularz zgłoszeniowy już poszedł ;-) Dobry pomysł z wpisaniem w uwagach: Ekipa "SPAS-Podkarpacie" :-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Tysha, danpan i ja też jedziemy! Formularze powypełniane :)
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

"Czy wiesz, że...
Podczas MilSima będzie można (a nawet delikatnie namawiamy) podsłuchiwać komunikację wroga i czerpać z niego informacje?
Zadaniem dla dowództwa obu armii będzie przygotowanie systemu nazewnictwa punktów tak, by przeciwnik się w tym nie orientował.
Pozostaje także kwestia haseł wywoławczych w okresie wieczora-nocy-poranka. Frakcje mogą oznaczyć się taśmą, ale nie muszą - wybór należy do oddziałów i dowódców."
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Oznacza to, że w pewnym momencie organizatorzy się pogubią w swoich "świetnych" pomysłach i cały ciężar udźwignięcia scenariusza i rozplątania tej gmatwaniny spadnie na uczestników(niekoniecznie z korzyścią dla całości przedsięwzięcia) :-/
ZEB'U
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 218
Rejestracja: 14-03-2011, 18:59
Lokalizacja: Krosno/Szczepańcowa

Post autor: maciek »

Chętnie bym też z wami podziałał ale w tym terminie "wysadzam most" pod krakowem ;)
________________
POZDRAWIAM
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

Mazor pisze:1. Mazor
2. Zebu
3. Byq
4. Pacio
5. Hanzfull
6. Mazor
7. Greg
8. Danpan
9. Tysha
10. Tecq
Zastanawiam się czy Mazor ma dwa życia czy będzie atakował ze zdwojoną siłą? :P
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

:mrgreen:
ZEB'U
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

"DOWÓDCY:
Ważny punkt każdej imprezy. Chcemy mocno promować ludzi, którzy będą dowodzić swoimi grupami.
Tworzymy łańcuch dowodzenia, grupy zadań (obrońcy, szturmujący, dywersanci).
Jeśli czuje się ktoś na siłach by być dowódcą niechaj zgłosi się na PW do jednego z organizatorów.
Dla dowódców będzie osobna odprawa i planowanie akcji."
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Mazor przejmujesz dowodzenie ;-) :-D
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2024
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

I tego się obawiałem.
ODPOWIEDZ