MA 2016

Informacje, kontakt, itd.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2026
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

MA 2016

Post autor: Mazor »

Obrazek
Zlot Misja Afganistan 2016
Organizator

Grupa MORT Stowarzyszenie Airsoftowe "Legion"

Informacje o imprezie

Dodał: LARPMisjaAfganistan
Rodzaj: Zlot
Miasto: Szaniec
Województwo: Świętokrzyskie
Czas trwania: 07.07.2016, h. 18:00 - 10.07.2016, h. 12:00
Strona WWW: http://misjaafganistan.com.pl/
Wpisowe: jeszcze nie ustalone
Wiek uczestników: 18+
Limit uczestników: 500
Liczba zapisanych maniaków: 1
Zobacz listę wszystkich
Zapisz się na imprezę!
Opis imprezy

W 2016 roku miło nam będzie ponownie gościć Was na ogólnopolskim zlocie airsoftowym MA2016.
Po raz kolejny będziecie mogli wcielić się w role ludności cywilnej afganistanu, ANP, talibów, koalicji ISAF, MP.
Na tej edycji pojawi się też nowa/stara siła :)

Zalecamy śledzenie naszego profilu facebookowego imprezy: https://www.facebook.com/larp.misjaafganistan
Tam na bieżąco będziemy umieszczać informacje dotyczące zlotu.

Na MA2015 otrzymaliśmy prawie tysiąc zgłoszeń, miejsc mieliśmy 600 co świadczy o skali zainteresowania imprezą. Wejściówki rozeszły się w kilka minut, a pozytywne opinie pozlotowe dobrze rokują na następny rok.

Rejestrację na imprezę zaczniemy w innym trybie niż dotychczas. Bilety udostępniać będziemy w 3 fazach już od grudnia tego roku. Całkowita przewidywana pula miejsc: 500.
__________
Wpisowe na zlot „Misja Afganistan” 2016
7-10 lipca 2016
Pierwsza pula biletów (310 sztuk):
90 PLN – indywidualne – ISAF / Talibowie / Sojusz Północny
70 PLN – indywidualne / grupowe – Cywile
80 PLN – grupowe cena, za jednego członka teamu – ISAF / Talibowie / Sojusz Północny (Grupa zgłoszona liczy przynajmniej 5 członków)
W pierwszej puli, wejściówki dla stron mają następujące limity:
ISAF – 150 miejsc
Sojusz Północny – 60 miejsc
Talibowie – 80 miejsc
Cywile – 20 miejsc
Druga pula biletów (150 sztuk):
110 PLN – indywidualne – ISAF / Talibowie / Sojusz Północny
90 PLN – indywidualne / grupowe – Cywile
100 PLN – grupowe cena, za jednego członka teamu – ISAF / Talibowie / Sojusz Północny (Grupa zgłoszona liczy przynajmniej 5 członków)
W drugiej puli, wejściówki dla stron mają następujące limity:
ISAF – 70 miejsc
Sojusz Północny – 30 miejsc
Talibowie – 40 miejsc
Cywile – 10 miejsc
Pozostałe miejsca rozdzielimy dla wybranych przez nas teamów z listy rezerwowej.
Ogólna pula i limity wejściówek dla poszczególnych stron mogą się zwiększyć w zależności od ustaleń organizatora. Informacje o tym pojawiać się będą na naszych stronach.
Wpisowe dla fotografów wynosi 50 PLN (otrzymują normalny zestaw startowy+ ubezpieczenie)
Dlaczego podnieśliśmy cenę wejściówek:
- rozbudowana zostanie infrastruktura zlotowa ingame
- dużo więcej materiałów budowlanych do wykorzystania w realizacji Waszych pomysłów.
- Większe zaplecze Offgame
Niestety ale w trakcie MA2015 zginęło trochę sprzętu z namiotu orgowskiego, w tym np. pirotechnika za >800zł. Dlatego zmuszeni będziemy postawić zamykany magazyn sprzętowy.
Planujemy też opłacić osobę do zbierania co kilka godzin odpadów z terenu gry. Nie piszemy się na to by ponownie tracić prawie cały dzień na sprzątanie syfu jaki został po imprezie w GB1. W pozostałych wsiach i bazach nie było takiego problemu.
Po zlocie przejechaliśmy się po całym terenie i udokumentowaliśmy podejście graczy do pracy organizatorów.
- planujemy na terenie gry umieścić prawie dwa razy więcej toi-toi'ów. Te w terenie ingame będą dodatkowo zakamuflowane by nie rzucać się mocno w oczy i nie razić na zdjęciach.
- będzie więcej zbiorników z wodą. Część przy głównych drogach by lepiej chronić uczestników przed przegrzaniem.
- poprawiona zostanie komunikacja pomiędzy główną bazą a FOBami.
- postaramy się zapewnić oświetlenie całonocne w bazach ISAF.
To na razie tyle Emotikon smile
Daniel
Może teraz będą jacyś chętni? Proponowałbym Talibów, bądź Sojusz Północny (nieco ciekawiej to wygląda)

Lista:
1. Mazor (sojusz)
2. Tecq (sojusz)
3. Moro (taliby)
4. Tysha
5. Zebu
6. ByQ (taliby)
7. Pacio
8.
Ostatnio zmieniony 03-11-2015, 17:54 przez Mazor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Ja jestem chętny, Monia pewnie też :) Do talibów raczej nie za bardzo bym chciał iść. Mazor, ten sojusz północy jakie ma zadania? Możesz opisać mniej więcej "kto z kim i dlaczego", żeby wszyscy wiedzieli na co się nastawić a chyba Ty jako jedyny ze SPAS-u byłeś na MA. Jak coś to dobrze by było się do grudnia określić do jakiej grupy chcemy należeć bo są tańsze bilety :)
Awatar użytkownika
Moro
Posty: 100
Rejestracja: 15-12-2011, 19:56
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Moro »

Ulalalaaaa, Mazorro wchodzę w to, nie ważne po jakiej stronie byłe była dobra ekipa.
... Semper Fidelis, Semper Paratus...
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

Dam, wypowiadaj się za siebie ;) chętna jestem, ale muszę poznać kilka szczegółów technicznych żeby podjąć decyzję :D
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Najważniejszy szczegół techniczny dla Ciebie to to że ja jade :)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3837
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

:mrgreen:
ZEB'U
Awatar użytkownika
dudish
Posty: 305
Rejestracja: 17-04-2014, 18:36
Lokalizacja: Krosno

Post autor: dudish »

Padłem :-D
"One hi-cap, one kill"
Awatar użytkownika
ByQ
Posty: 84
Rejestracja: 17-09-2010, 15:58
Lokalizacja: Sanok

Post autor: ByQ »

Na 80% jadę.
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

Ja też padłam.. Dam sobie za bardzo pochlebia :D
Na Facebooku MA dodaje dużo postów ale nic o tym co mnie interere :)
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2026
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Wiem tyle co napiszą, nic więcej.
W tym roku nie było Sojuszu Północnego, więc nie wiem
-Chujowe kaski (ISAF) -automatycznie możemy wyeliminować w rozważaniach :lol:
-Talibowie - szuszwoki co tłuką wszystkich i zawsze ale raczej w partyzantce i po kryjomu (na tym się znamy :twisted: )
-Sojusz północny - szuszwoki które można kupić, zwerbować, przypuszczam że frakcja będzie bardziej bojowa niż talibowie.
Bambus z PFASG
W ISAF'ie szczeble dowodzenia, kilka procedur do ogarnięcia, wykonywanie określonych rozkazów, i zadań, trochę z kołkiem w dupie.
Talibowie zabijają kogo i kiedy chcą, ale w formie partyzantki.
Ten sojusz brzmi ciekawie, gdyby faktycznie był bardziej bojową stroną.

Jak dla mnie to ISAF lub ten Sojusz Północny
Awatar użytkownika
Moro
Posty: 100
Rejestracja: 15-12-2011, 19:56
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Moro »

:shock: :shock: :shock: Wojtek czo ty !? :shock: :shock: :shock:
Talibowie zabijają kogo i kiedy chcą, ale w formie partyzantki.
Nie czujesz blusa? Przecież to nasza dewiza :!:
... Semper Fidelis, Semper Paratus...
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Mazor, Moni chodziło o:
"Chodzi mi o warunki sanitarne, prysznice, spanie, godziny działań"
Ty byłeś to wiesz mniej więcej jak to wygląda.

Z tego co pamiętam jak kiedyś mówiłeś, to:
- godziny działań- cały czas przez trzy dni i noce oczywiście o ile ktoś wytrzyma
- spanie - gdzie kto może? Pewnie namiot albo samochód?
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2026
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Przciez ja nie mowie "nie", dla talibow. Dla mnie w sumie jest obojetne gdzie.

Jesli chodzi o sanitarke to kible Toi toi staly co kawalek na terenie gry, byl prysznic na off game'ie. Teraz ma byc tego jeszcze wiecej.
Impreza trwala non stop od 20:00 w piatek do 12:00 w niedziele, ale praktycznie ludzie odpuszczali w sobote wieczorem.
Spanie we wlasnym namiocie lub w aucie. Mozna bylo spac na in game.
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Mazor pisze:Przciez ja nie mowie "nie", dla talibow. Dla mnie w sumie jest obojetne gdzie.
Tylko nie taliby....
Awatar użytkownika
Pacio
Posty: 302
Rejestracja: 21-08-2010, 17:41
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Pacio »

Jak pojedziemy tam strzelać do wszystkiego co się rusza to się piszę :mrgreen:
‎"Kolejna Walka
Może to moja ostatnia
Przeżyję lub zginę
Przeżyję lub zginę"
Miro
Posty: 179
Rejestracja: 06-12-2009, 12:30
Lokalizacja: z lotniska

Post autor: Miro »

Ja z Kojotem tez prawdopodobnie jedziemy, ponownie ISAF na 50%
Na poprzedniej edycji byliśmy w obozie PL.

Z grubsza Tecqu zadania i cele każda strona ustala lub dostają na miejscu - tu dużo zależy od dowództwa strony .
Mogę powiedzieć jak było w obozie PL.
W naszym oddziale uczestnicy byli podzieleni na kilka grup.
Każda dostawała określone cele do zrealizowania w określonym czasie, typu patrol wokół obozu, zabezpieczenie bramy w obozie, poszukiwanie terrorystów w wiosce itp.
4h działania i 4h odpoczynku przez 24h ale to rożnie wychodziło.
Ja i Kojot np nie spaliśmy w ogóle z piątku na sobotę, dopiero dostaliśmy wolne koło południa. Gdy jedna grupa miała patrol, druga odpoczywała, trzecia pilnowała bramy.

Zaplecze sanitarne jest, były toy toje jak Mazor pisał.
Jakieś prysznice tez były.
Była tez woda do picia.
Była karetka pogotowia i straż pożarna.

Jak ktoś nie chce spać w strefie off game polecam zabrać śpiwór,namiot do bazy swojej strony.

Jeśli pogoda będzie taka jak ostatnio polecam zabranie ze sobą dużej ilości napojów izotonicznych i coś na ząb.
Na ostanie edycji pogoda byłą ekstremalna (~ okolo 16:00 było w cieniu 39C), dużo osób nie wytrzymało i pojechało wcześniej, było tez kilka przypadków że interweniowało pogotowie.
MEU
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3837
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Cenne informacje, rozważam wyjazd własnym wozem "bojowym" tylko nie wiem jak by to się miało do strony konfliktu w której byśmy uczestniczyli :-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Proponuję, niech każdy zainteresowany wyjazdem napisze w jakiej grupie chciałby działać. Z racji tego, że pierwsza tura biletów będzie dostępna od grudnia to termin "określenia się" niech będzie do końca listopada. Grupa, która będzie miała najwięcej głosów wygrywa (oczywiście dotyczy to tych, którzy chcą działać razem z nami).

Ja jestem za sojuszem
Awatar użytkownika
ByQ
Posty: 84
Rejestracja: 17-09-2010, 15:58
Lokalizacja: Sanok

Post autor: ByQ »

Oczywiście że Talibowie.
Awatar użytkownika
Moro
Posty: 100
Rejestracja: 15-12-2011, 19:56
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Moro »

No to Mazorek skleć jakąś listę i tak jak pisał Tecq niech każdy się określi.

Jeśli o mnie chodzi to Taliby skurwiele, ale jak będzie inna grupa nie będę płakał.
... Semper Fidelis, Semper Paratus...
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3837
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Tak gwoli ścisłości nikt nie mówił, że wszyscy musimy działać po tej samej stronie (oczywiście było by miło). Jest to zabawa, każdy ma jakieś swoje sympatie i predyspozycje i może działać gdzie chce. Myślę, że na te min. 500 osób każdy znajdzie swoje miejsce w szeregu jeśli będzie się chciał dobrze zabawić ;-) Oczywiście jest to moje osobiste zdanie :->
ZEB'U
Awatar użytkownika
Moro
Posty: 100
Rejestracja: 15-12-2011, 19:56
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Moro »

Jasne zebu zgadzam się. W ogóle to powinienem zapytać na początku czy możemy(Sanok) do was dołączyć... ;-) :mrgreen:

A tak w ogóle to frakcja jest nie istotna, liczy się żeby ekipą ruszyć :D także jakkolwiek przebiegnie głosowanie i tak będzie spoko.... no chyba że nie będziecie chcieli z nami działać :-|
... Semper Fidelis, Semper Paratus...
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3837
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Nie chodzi o to bo nieraz działaliśmy razem i było spoko, miałem na myśli tylko to że ludzie mają różne gusta jeśli chodzi o stylizację i może być problem by wszyscy chcieli należeć do tej samej frakcji :-) Moro bardzo miło że współpracujecie ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Mazor
Posty: 2026
Rejestracja: 23-01-2010, 20:27
Lokalizacja: Frysztak

Post autor: Mazor »

Obrazek
1 grudnia o godzinie 21.00 ruszamy z rejestracją na zlot Misja Afganistan 2016!

Jak już pewnie zauważyliście zaczęliśmy wrzucać informacje dotyczące zmian i usprawnień, które pojawią się na przyszłorocznej imprezie. Co kilka dni będziemy publikować kolejne zajawki. Pod koniec listopada zbierzemy to wszystko do kupy i uaktualnimy stronę zlotową.

Planujemy udostępnić wejściówki w trzech falach.
W pierwszej dostaniecie 300 miejsc, w drugiej 100 i w trzeciej również około 100.

Końcowa ilość graczy zależeć będzie od wypełnienia miejsc po stronach bardziej larpujących.

Nie będziemy zamykać zapisów tak jak dotychczas. Po przekroczeniu limitu pierwszej fali kolejne osoby łapią się do drugiej. Różnicą pomiędzy 1 i 2 falą jest cena wejściówek która wyniesie około 20zł.

Osoby które nie załapią się do 1 i 2 fali wejściówek umieszczone zostaną na liście rezerwowej. Jeśli gracz który został naniesiony na listę uczestników nie dopełni formalności (nie uiści wpisowego) w wyznaczonym terminie zostaje skreślony z listy uczestników. Jego miejsce zajmie gracz z listy rezerwowej. Cena wejściówek po przejściu z listy rezerwowej będzie taka sama jak w etapie 2.

Zapisy w 3 fali pojawią się po zamknięciu listy graczy z 1 i 2 etapu zapisów. Poinformujemy w jakiej formie się odbędą
Emotikon smile

Stay tuned
Daniel
Patrząc na głosy to idziemy do szuszwoli?
Tysha
Posty: 214
Rejestracja: 17-05-2015, 20:24
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Tysha »

"Pozostało 10 dni do rozpoczęcia rejestracji na MA2016!

Rejestracja prowadzona będzie przez formularz google. Link do formularza wrzucimy na wszystkie nasze strony.

Co wpisujemy na formularzu:

1) Strona konfliktu
2) Nick
3) Nick na forum zlotu
W tym roku wprowadzamy obowiązek zarejestrowaniasię na forum zlotowym wszystkich graczy. Dzięki temu uczestnicy będą uzyskiwać odgórnie dostęp do zamkniętych działów zlotowych po opłaceniu wejściówek i nie trzeba będzie dodatkowych formalności. Brak konta na forum spowoduje odrzucenie rejestracji zlotowej.

4) Ekipa (lub brak)
5) Imię
6) Nazwisko
7) Miasto
8) Telefon
9) Numer I.C.E. (W Nagłych Wypadkach)
10) Wybieramy opcję TAK / NIE
(Potwierdzenie zapoznania się i zgody z zasadami i regulaminem imprezy)

11) Adres mailowy
12) PESEL - wpisują osoby które chcą przystąpić do grupowego NNW.
Osoby które nie podadzą PESELu będą musiały ubezpieczyć się na własną rękę na kwotę minimum 30 000. Bo na tyle opiewać będzie jak co roku imprezowe ubezpieczenie NNW.
Bez ubezpieczenia nie będzie wstępu na teren imprezy.

Niepoprawne lub niepełne dane, mogą spowodować odrzucenie przez organizatorów formularza rejestracyjnego.

Lista graczy pojawi się na forum około 12-24h po rozpoczęciu rejestracji.

Potwierdzenia uczestnictwa wraz z numerem konta do wpłat wysyłać będziemy na podane na formularzu adresy mailowe.

Na dwa dni przed rozpoczęciem rejestracji uczestników, zasady i regulamin dostępne na naszej stronie otrzymają swoją ostateczną formę (http://misjaafganistan.com.pl/).

Od jutra wrzucać będziemy na nasz profil opisy stron konfliktu.

[Daniel]"
"W szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo."
Andrzej Pilipiuk – "Reputacja"
ODPOWIEDZ