Szukam serwisanta

Czyli wszystko o broni elektrycznej

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

ODPOWIEDZ
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Szukam serwisanta

Post autor: Neptun51 »

Mendi i dima odmówili więc piszę tutaj
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK, tytuł jest jasny, ale do czego potrzebujesz tego serwisanta?
ZEB'U
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

chce wymienić bebechy w GB zrobić uszczelnienia, części daje ja
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

W jakim GB i jakie części? Skąd masz pewność, że części które chcesz wymienić są odpowiednie?
To nie sms-y więc w jednym poście możesz zawrzeć więcej informacji!!!
ZEB'U
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

Szkielet z akcesoriami CM, zębatki Medusa, tłok ze stalowymi zębami ACM, przewody i mosfet (nie mam), uszczelniona dysza shs, lozyskowana prowadnica spr, chromowany cylinder, aluminiowa głowica tłoka


coś opuściłem??
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Nie wiem czy coś opuściłeś bo dalej nie wiem co zamierzasz poza wymianą (niekoniecznie uzasadnioną kilku części). OK, Jaka to replika, sama wymiana bebechów w GB tym bardziej jak pomieszasz chińczyka z markowymi częściami może nie dać żądanego efektu. Pytanie co chcesz tym osiągnąć? Należy pamiętać, że aby poprawić osiągi repliki należy zadbać o szczelność pomiędzy dyszą a komorą HU. Wg. mnie więcej sensu miała by wymiana sprężyny głównej na mocniejszą i lufy na preckę oraz dobra guma HU plus uszczelnienie całego układu, jeśli oczywiście myślisz o tuningu mocowym. Jeśli natomiast chcesz wydać tylko pieniądze żeby sie pochwalic, że masz lepsze części to do korpusu GB mogę Ci włożyć co tylko zechcesz :mrgreen: Pytając o GB chodzilo mi o model a nie producenta szkieletu, bo nie wiem czy wiesz ale występuje kilka rodzajów GB dedykowanych do zgoła różnych replik np. V3 do AK, V2 do M4 i pochodnych, V7 do M14 itp. Nie mówiąc o wielu GB specjalnych dedykowanych do takich replik jak Sten czy MP40 od AGM. Tak więc jak widzisz według mnie opuściłeś dość wiele istotnych informacjii ;-)
ZEB'U
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

No przepraszam zebu trzeba było tak od razu o co ci chodzi bo jestem trochę ciemny w te sprawy jak na 2 lata w asg
a więc tak jak pisałeś w swoim poście będzie to tuning mocowy do sp 130 gdyż chcę osiągnąć w GB v3 około 450-460 fps (chce mieć tą replikę do lasu gdzie liczy się zasięg), oczywiście uszczelnienie to podstawa całego układu bo bez szczelności to fps-y lecą łeb na szyje, co do gumki oczywiście zgadzam się preckę myślałem guardera 509 mm lecz na chwilę obecną nie jest dostępna na gunfire.
Ktoś mi mówił że stokowe zębatki mogą nie wytrzymać sp 130
Więc pytaj dalej o szczegóły to na chłopski rozum odpowiem co będę w stanie
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK, stockowe zębatki spokojnie radzą sobie na sprężynie 130 m/s, jeśli to V3 to pewnie chodzi o kałaszka od Cymy lub G36 ?, jeśli tak to spokojnie wystarczy doszczelnić układ założyć dobrą gumę HU i prec lufę. Taki zabieg na sprężynie 130 powinien spokojnie dać te 450 fps bez zbytniego obciążania układu. Decyzja oczywiście należy do Ciebie co tam chcesz włożyć, ale może się okazać, że po wydaniu sporej gotówki wcale nie osiągniesz zadowalających wyników. Ja gdybym robił replikę dla siebie (a kilka już zrobiłem) zaczął bym od rzeczy najprostszych bez wymiany podzespołów, które tak naprawdę mają najmniejszy wpływ na moc i zasięg repliki. Z praktyki podam przykład: wymiana samego tylko oringa na głowicy tłoka potrafiła zwiększyć moc repliki o około 40 fps. Doszczelnienie układu to podstawa. Oczywiście istnieje zagrożenie, że po jakimś czasie coś padnie, ale wtedy jest czas to zmienić bo nie masz żadnej gwarancji, że po wymianie wszystkiego o czym pisałeś nie strzeli akurat co innego lub nawet wymieniona pozornie lepsza część. Również wymiana tłoka na taki ze wszystkimi stalowymi zębami nie koniecznie musi okazać się trafionym zabiegiem, może się okazać, że tłok załatwi zębatki, a to dużo większy wydatek niż sam standardowy tłok powiedzmy z 3 stalowymi zębami. Jeśli zamierzasz bardzo intensywnie eksploatować replikę to prędzej czy później i tak będziesz zmuszony zajrzeć do GB ;-)
ZEB'U
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

Dobra zebu proponuję modernizację mocową w gb na 140 w cymie 031 (kiedyś był modernizowany sp-120, tłok dysza, prowadnica sprężyny, kable) nałożenie nowych smarów,zrobienie uszczelnienia i jeszcze przydało by się wymienić gume hopka po 2 latach użytkowania
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK, jeśli chcesz mogę Ci to powymieniać, ale wydaje mi się, że sp 140 to za dużo, przy dobrej szczelności daje to ponad 500 fps i raczej jest to już snajpa a nie karabin szturmowy. Przy tak mocnej sprężynie coś może się już posypać. Na początku wspominałeś o sp 130 więc nie było by problemu i wydaje się to najlepsza opcja, no ale jak chcesz, na pewno kultura pracy GB nawet po wymianie wszystkich istotnych podzespołów może nie być tak idealna jak byś sobie tego życzył. Jeśli będziesz zdecydowany to pisz na Priva.
ZEB'U
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

to jeżeli bym wymienił tylko sp na 130 oraz gumke hopka to przy wcześniejszej modernizacji reszty by można było nie ruszać??
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Tak sądzę, jeżeli replika strzela i wszystko działa poprawnie to raczej części wewnętrzne są w porządku. Jednak najpierw trzeba rozłożyć GB, żeby stwierdzić czy wszystko jest OK ;-) Jeśli chodzi o gumkę HU to proponuję założyć przezroczystego Guardera, tania i niezawodna, a przy tym bardzo dobrze doszczelnia układ ;-)
ZEB'U
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

ok to zamówię i dam znać jak przyjdzie
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

Zebu jeszcze małe pytanko bo chciałbym zamontować Jaskółke body mam w cymie metalowe/znalowe czy dało by radę i czy może posiadasz na zbyciu taki sprzęt
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Niestety nie mam montażu na jaskółczy ogon, jeśli na korpusie masz taką szynę by zamontować jaskółkę to żaden problem, jeśli nie to trzeba kupić komplet i wiercić dziurki na nity w korpusie ;-)
ZEB'U
Neptun51
Posty: 12
Rejestracja: 20-01-2017, 17:19
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Neptun51 »

jeszcze jedno pytanko koszty wymiany sprężyny gumki i montażu szyny ile by wyniosły??
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Mój nr telefonu: 665115741
Forum nie jest do śmiecenia i załatwiania biznesów! Pisałem wcześniej żebyś pisał na PW!
ZEB'U
ODPOWIEDZ