Orzeł wylądował 16-17.06

Informacje, kontakt, itd.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Orzeł wylądował 16-17.06

Post autor: Hubert »

Jak już Maniek wspominał ostatnio Dominik organizuje kolejną imprezę w miejscu gdzie był BigBen :) Wklejone wszystko z wmasg:

"Wprowadzenie:

Churchill to człowiek wielkich przymiotów i przy tym całkowicie nieobliczalny. On stanowi duszę angielskiego ataku... – Joseph Goebbels, 1943 r.

Od chwili objęcia fotela premiera w 1940 r. Winston Churchill stanowił ikonę brytyjskiego oporu. Inspirował do działania nie tylko Brytyjczyków, ale też resztę wolnego świata. Adolf Hitler uważał go za swojego największego przeciwnika. Był przekonany, że usunięcie Churchilla otworzy drogę do negocjacji pokojowych z Wielką Brytanią i zakończy wojnę na zachodzie.
Podobnego zdania był Reichsfuhrer SS Heinrich Himmler. Kiedy w dniu 12 września 1943 r. niemieccy spadochroniarze uwolnili z aresztu Benito Mussoliniego, Himmler wezwał generała Kurta Studenta – dowódcę niemieckich wojsk powietrznodesantowych i zaproponował mu jeszcze bardziej brawurową operację – porwanie premiera Wielkiej Brytanii.
Rozpoczęły się intensywne przygotowania do akcji, która mogła odmienić losy wojny.
Dnia 28 października 1943 r. do stacji nasłuchu radiowego na ostatnim piętrze Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy w Berlinie dotarł zaszyfrowany komunikat o treści "Orzeł wylądował”…

Miejsce: Wola Wodyńska k. Warszawy, znany już CRM Camp Wola

Data: sobota-niedziela, 16-17 czerwca 2018 r.
Czas: 20-2 i 10-15.
Wiek: min. 18 lat.
Wpisowe: 60 PLN.
Kworum: do dnia 31 maja 2018 r. musimy zebrać minimum 40 graczy zapisanych I OPŁACONYCH. Bez tego nie domkniemy budżetu (a koszty w stosunku do zeszłego roku wzrosły) i nie zrealizujemy wszystkich wątków.

Ograniczenia co do replik i ich mocy oraz amunicji:
-wszystkie repliki niehistoryczne z wyłączeniem replik KMów strzelają tylko ogniem pojedynczym,
-broń wsparcia strzela z obsadą strzelec + amunicyjny i tylko z postawy leżąc bądź opierając dwunóg o ścianę, worek, etc.
-limit FPS: 450 (pistolety maszynowe i karabiny szturmowe), 550 FPS (karabiny maszynowe i snajperskie).
-każdy uczestnik może posiadać przy sobie 300 szt. amunicji. Doładowanie tylko w punkcie powrotu do gry.
- (dotyczy replik strzelających serią) na część nocną należy posiadać tracera na lufie symulującego błysk wystrzału, jeśli się go nie posiada, należy przywiązać do lufy światło chemiczne. Podczas przemieszczania się można je zasłaniać, ale podczas strzelania musi być odsłonięte.

Pirotechnika: używamy z głową, obowiązuje okrzyk "GRANAT!" Granaty maksymalnie K206.

Trochę bezpieczeństwa: w sytuacji bliskiego spotkania III stopnia można wezwać przeciwnika do poddania się. Osoba, która się poddała udaje się do punktu powrotu do gry (resp).

Niszczenie obiektów: do obiektu należy przykleić taśmą ładunek wybuchowy otrzymany od organizatora. Po zdetonowaniu obiektu należy nakleić na nim kartkę z napisem „Obiekt zniszczony”.

Łączność: FRS/PMR za pośrednictwem radiooperatorów - 1 na oddział. Po ustrzeleniu RTO oddział traci łączność do momentu ponownego wejścia RTO do gry.

Powrót do gry: każdy gracz musi mieć przy sobie opatrunek lub bandaż. Po postrzale ranny krzyczy „Dostałem!”, oznacza się czerwoną szmatą (lub czerwonym światłem w nocy) i czeka na opatrzenie przez kolegę. Po opatrzeniu (czyli solidnym owinięciu za pomocą całego bandaża miejsca postrzału) wraca do gry.
W przypadku drugiego postrzału gracz udaje się do punktu powrotu do gry. Do gry wracamy po pełnym kwadransie czyli np. 22:00, 22:15, 22:30, etc. Nawet jeżeli ktoś trafił do punktu powrotu do gry o np. 22:13 to wraca o 22:15.
Drugim sposobem jest zebranie w punkcie 3 osób, które wracają natychmiast. Nie chcemy żeby zwłaszcza nocą gracze poruszali się samotnie po bądź co bądź rozległym terenie.

Stylizacja:
Niemcy:
-głównie spadochroniarze, Brandenburczycy oraz formacje Waffen SS,
IRA - stylizowane ciuchy cywilne - szczegóły w informacji zwrotnej

Alianci:
-Amerykanie – spadochroniarze i piechota,
Brytyjczycy:
- głównie komandosi i piechota,
- Home Guard – stylizowane ciuchy cywilne (np. marynarki, kaszkiety) i opaska HG
- Scotland Yard (ochrona premiera) – stylizowane ciuchy cywilne (np. trencze, kapelusze), bez opaski.

Jako, że gra jest pomyślana w konwencji LARP-a nie może zabraknąć postaci fabularnych, które będą miały kluczowe znaczenie dla przebiegu gry. Tym razem scenariusz bazuje w głównej mierze na wydarzeniach z filmów "Orzeł wylądował" i "Igła", ale też dociekliwi znajdą w fabule odniesienia do "Kapitana Ameryki", "Parszywej dwunastki", a nawet przygód Herculesa Poirot czy "Wojny światów". Duże pole do popisu będą mieli zwłaszcza fabularni oraz gracze w stylizacji cywilnej, bo zarówno Scotland Yard, Home Guard, jak też IRA będzie miało co robić, zarówno w nocy jak też w dzień. Od ich działań de facto zależy, która strona wygra.
Cele będzie można osiągnąć nie tylko poprzez brutalną siłę (ale miłośnicy strzelania będą mieli co robić), lecz także podstęp, przekupstwo, szantaż, handel i manipulacje.
Liczę na Waszą inwencję. Co nie jest zakazane - jest dozwolone.

Postaci fabularne:
Winston Churchill – premier Wielkiej Brytanii (w tej roli Proboszcz).
Generał Bernard Montgomery – dowódca brytyjskiej 8 Armii (w tej roli Vlad).
Generał Percy Hobart– konstruktor uzbrojenia i komendant stacji eksperymentalnej w Porton Down (w tej roli Cortes).
Profesor James Grey– brytyjski naukowiec i konstruktor maszyn bojowych.
Doktor Abraham Erskine – amerykański naukowiec niemieckiego pochodzenia, fizyk i biochemik.
Margaret „Peggy” Carter – agentka brytyjskiego wywiadu oddelegowana do współpracy z Amerykanami.
Pułkownik Kurt Steiner – dowódca Kampfgruppe „Adler”
Henry Faber – właściciel pubu w Studley Constable, twórca lokalnego oddziału Home Guard.
Nadinspektor James Japp – oficer Scotland Yardu mianowany szefem ochrony premiera.
Major John Reisman– komendant obozu szkoleniowego i więzienia wojskowego Baskerville.

Zapisy: na adres poczty elektronicznej domin007@poczta.onet.pl. W tytule maila proszę wpisać "Orzeł wylądował" - zapisy, zaś w treści proszę o podanie imienia, nazwiska, numeru PESEL i wybranej frakcji/postaci fabularnej. W potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia uczestnik otrzyma numer konta do przelewu wpisowego.

Co oferujemy? Możliwość wzięcia udziału w kolejnej grze LARP w realiach II wojny światowej, na legalnym terenie. Wpisowe obejmuje koszt wynajmu terenu, koszt wynajmu pojazdów, koszt noclegu w koszarowcu, coś do zjedzenia na koniec imprezy, etc.

No to chyba tyle na początek. Czekam na zapisy i... do zobaczenia!"

Sam wybieram się na pewno, bo już wtedy nie będę studiował XD


Jedziemy trafikiem moim jak coś, trasa Krosno-Rzeszów-Camp Wola
W samochodzie u mnie jedzie :
1)ja
2)Ruskiził
3)Maniek
4)Grisza
5)
6)
7)
8)

taakże jak ktoś chętny można ię jeszcze zgłosić bo miejsca jest ;)
Ostatnio zmieniony 29-05-2018, 16:43 przez Hubert, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Szczerze polecam!!! Na poprzedniej edycji klimat był super! :D W tym roku na pewno też się wybieram tylko jeszcze nie wiem jako kto :).
Tak w ogóle to jest jakieś info na temat już zapisanej liczby osób i ilu do której strony?
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Najprawdopodobniej tym razem pewnie pojadę tylko będę potrzebował transportu ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Ja też się wybieram. Mam 3 miejsca w samochodzie (bo pewnie po 4 osoby bedziemy jechać żeby było wygodniej)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

To wstępnie bym się do Ciebie przytulił ;-)
ZEB'U
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Jeśli będzie dużo chętnych to możemy jechać moim rodzinnym Trafikiem w 9 osób :)
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Ok, było by nawet lepiej, tylko czy się szpej cały pomieści? Jedziemy jako jeden team do jednaj frakcji, czy każdy zapisuje się gdzie mu pasuje?
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

To w dużej mierze zależy od tego kto ma jaką stylizację, ruska w tym przypadku odpada całkowicie, pozostaje jedynie strona niemiecka lub cywile bo alianckiego szpeju to raczej mało kto posiada.
ZEB'U
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Ja macham się pomiędzy brtyjczykiem a IRA, ale niezależnie od wyboru na Niemca ma szpej do pożyczania. A trafił przedłużony i pomiescimy :)
Awatar użytkownika
Tecq
Posty: 281
Rejestracja: 17-06-2015, 21:34
Lokalizacja: Kąty

Post autor: Tecq »

Ze szpeju to może niemca zrobię do czerwca (za wyjątkiem repliki) ewentualnie zostaje mi któraś z cywilnych stylizacji
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Jak dobrze pójdzie to może drugiego Mausera zrobię to by było, czasu jeszcze trochę jest ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Jadę jako Niemiaszek
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Ja jeszcze pomyślę czy na cywila czy na Niemca, jako cywil mogę mieć stena i parabelkę ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
wania
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2011, 09:48
Lokalizacja: skuntowni

Post autor: wania »

Niestety po raz kolejny termin imprezy pokrywa się z pracą. Jedna zmiana terminu wylotu i 3 najbliższe imprezy mam z głowy :evil:
Hände hoch!
ruskiził
Posty: 106
Rejestracja: 21-11-2017, 15:39
Lokalizacja: Lubatowa

Post autor: ruskiził »

Ja bym był chętny jak będzie miejsce w samochodzie :) zapewne jako cywil z mp 40 i coltem 1910. ;-)
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Dobra, czas niedługo sie zgłaszać, jak coś to to podwajacie w jakich frakcjach jedziecie i 6 maja wysyłam Dominikowi zgłoszenie ;)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Tecq najprawdopodobniej odpada, ja dalej muszę liczyć na kogoś z autem bo na razie nie jestem zmotoryzowany.
ZEB'U
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Ja będę jechał samochodem, jak trzeba to wezmę więszy i pojedziemy wszyscy jednym :) Jak ktoś się zdecydował to w pw podajcie dane i wysyłam zgłoszenie w niedzielę :)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Hubert w temacie jest data 16-17 maj, a w 1 poście 16-17 czerwiec. Która data jest właściwa? Podejrzewam, że czerwcowa ale trzeba to sprostować:)
ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Czerwiec - Hubert się walnął w tytule :D Link do tematu na wmasg:
LINK
Jak myślicie, pasuje pewnie oglądnąć film przed wydarzeniem?
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

no w sumie wręcz wskazane obejrzeć XD Maniek dla ciebie całość na niemca czy masz coś własnego? bo tak tera kminie czy nie będę miał do pożyczenie np brytola swojego jeszcze :D
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Film niedawno leciał w TV więc zaliczyłem po raz kolejny :mrgreen:
ZEB'U
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Sorry, ale właśnie się dowiedziałem, że 16-go czerwca mam rodzinną imprezę i z wyjazdu nici!
Szpej i repliki oczywiście mogę pożyczyć. Jeszcze raz sorry!
ZEB'U
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Ja niestety nie mam nic do stylizacji - chyba żebym wygrzebał coś u dziadka na cywila.
A w kwestii filmu i fabuły imprezy: czy niemcy nie będą działali w przebraniu aliantów/cywilów?
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

obstawiam że w przebraniu oraz w mundurach normalnie, np po tym jak ich uwolni sie z obozu jenieckiego XD a maniek jak coś to juz ci przecież swój szpej na niemca obiecywałem pożyczyć :)
ODPOWIEDZ