ASH "Kluż - Obrona Siedmiogrodu" 28-29/09/18

Informacje, kontakt, itd.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Panowie gdzie robimy zbiórkę? Bo mnie moja kobieta odtransportuje a potem odbierze, tylko skąd? :D
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3832
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Huber myślę, że czas zrobić podsumowanie: Kto jedzie i skąd bo raczej nie ma sensu żeby wszyscy z całym szpejem jechali do Krosna skoro mogą wsiadać w miarę po drodze, wystarczy wyjechać pół godziny wcześniej ;-)
ZEB'U
ruskiził
Posty: 106
Rejestracja: 21-11-2017, 15:39
Lokalizacja: Lubatowa

Post autor: ruskiził »

Ja z krainą bo do mnie trochę nie po drodze ;)
ruskiził
Posty: 106
Rejestracja: 21-11-2017, 15:39
Lokalizacja: Lubatowa

Post autor: ruskiził »

Krosna* autokorekta soryy
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Ja i Piotr przyjedziemy do Was, powiedzcie tylko gdzie :D
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Podjadę do Krosna.

Pytanie odnośnie pirotechniki: robi ktoś jakieś granaty? Ja zacząłem dzisiaj (zwykłe papier+taśma+groch, lontowe) i planuję do imprezy ze 30 zrobić. Ktoś jeszcze coś planuje?
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3832
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Jeśli to nie problem to mnie moglibyście zgarnąć z domu bo mam do zabrania 6 długich replik, 4 krótkie i ciuchy, a nie wiem czy będę dysponował jakimś pojazdem ;-), a i Grisza miałby bliżej do mnie niż do Krosna :-)
ZEB'U
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Ja robię granaty :D mam już 10 ogarnięte i do imprezy myśle ok 30 zrobić jak Ty
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Sprawa z zabieraniem się wygląda tak:

10.30 wyjeżdżam z łężan
10.40 jestem u biszkopta
11.00 dworzec krosno ( ten parking za dworcem, tam gdzie zatrzymują się autobusy na rzeszów i krk)
11.30 Bajdy

Także w każdym z tych miejsc mogę kogoś zgarnąć. Trasą lecimy na Dębice, potem Kielce, więc jak komuś bliżej do jakiegoś charakterystycznego punktu przy trasie to dawać znać :)
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

to ja bede na dworcu z Piotrem
Zebu jeszcze powiedz mi na co jest LUGER??
GG czy Co2
i kwestia magazynków czy jeden czy może coś wiecej
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Ja będę u Zeba.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3832
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Mam Lugera na CO2 i Rugera na GG, biorę oba i oba mają po jednym magu ale do ASH to wystarczy ;-)
ZEB'U
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

to ja się poczęstuje tym na GG :D
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3832
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK:)
ZEB'U
Awatar użytkownika
BISKUP
Posty: 301
Rejestracja: 28-11-2010, 16:50
Lokalizacja: Z...

Post autor: BISKUP »

Siema po długiej nieobecności towarzysze. To jak ostatecznie wyszło? Wszyscy jednym transportem?
"...W Polsce jak w lesie, nie kurwa w Polsce jak w chlewie obsranym gównem" Testoviron (2007-2013)
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Tak jest, wyżej Hubert opisał co i jak :D
Jedziemy razem jednym busem
Awatar użytkownika
BISKUP
Posty: 301
Rejestracja: 28-11-2010, 16:50
Lokalizacja: Z...

Post autor: BISKUP »

Panowie nie pojadę z wami. Właśnie dzwonili do mnie z zaproszeniem na test sprawnościowy w ten piątek. Bez problemu mogę pokryć koszt wachy za moje miejsce:) Zajebistej zabawy!

Jak macie jakiegoś znajomka to możne jechać na moje nazwisko.
"...W Polsce jak w lesie, nie kurwa w Polsce jak w chlewie obsranym gównem" Testoviron (2007-2013)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3832
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Szkoda że nie jedziesz :-( , powodzenia na teście ;-)
ZEB'U
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Szkoda szkoda, Powodzenia! :D
ruskiził
Posty: 106
Rejestracja: 21-11-2017, 15:39
Lokalizacja: Lubatowa

Post autor: ruskiził »

Z powodu braku odpowiednich materiałow będę miał 3 pary pagonow wojsk technicznych/saperów. I jedne piechoty ale nienajlepszy materiał na nie mam. Więc pół naszej ekipy będzie saperami. :lol: chyba nie macie nic przeciwko ;-)
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Organizator dorzucił jeszcze garść informacji.



" No dobra, już jutro zaczyna się impreza dlatego kilka informacji.

Przypominam plan godzinowy:

Piątek:

- 20:00 – odprawa

- 21:00 – start gry (zachód słońca jest o 18:30)

- 00:00 – koniec gry

Sobota:

- 9:00 odprawa

- 10:00 – start gry

- 15:00 – koniec gry



Plan jest jak najbardziej aktualny, tylko musze tutaj zaznaczyć taką informację, że o ile w piątek w zależności od sytuacji i chęci, można jakieś elementy opóźnić, czy przedłużyć, o tyle w sobotę plan będzie całkowicie przestrzegany. Gra zacznie się o 10:00 po wcześniejszej odprawie i skończy o 15:00. Osoby które się spóźnią dołączą w trakcie.

W czasie dnia i nocy nie ma przewidzianych żadnych dłuższych przerw na jedzenie czy odpoczynek. Oczywiście, zawsze będzie można pójść do głównej hali w czasie gry.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, samochody nie będą stać na hali, a na zewnątrz.

Na miejscu można nocować jak się chce, rozbić namiot, na hali, w aucie, czy sobie znaleźć przyjemny pokój, piwnicę lub okop do przespania się.

Jest dostęp do prądu i do wody (zimnej). Co do prądu, to polecam mieć jednak jakiś rozgałęziacz bo rok i 2 temu już brakowało gniazdek.

Na miejscu będzie też herbata ;)



Na noc przypominam o posiadaniu tracerów lub jakiegoś światła chemicznego na lufie. Jak się nie będzie mialo, to dam do przyklejenia, ale nie jest za wygodne. Dobrze jest też mieć jakąś zwykła latarkę i OBOWIĄZKOWO czerwone światło dla trupa.



W sobotę, jeśli część scenariuszowa pójdzie znacznie szybciej niż zakładamy, przygotowaliśmy pewien tryb gry, który chcielibyśmy sprawdzić, dlatego wrzucam tutaj do niego zasady by wcześniej się z nim zapoznać. Ale oczywiście będzie to wprowadzone tylko, jeśli Rosjanie aż nazbyt wczują się w zwycięski pochód w 1945r. ;)



Na terenie gry będą rozmieszczone respy dla Niemców i Rosjan, ich bazy, a także 3 pozycje do przejęcia. Na każdej pozycji będą flagi do zmiany w zależności od tego kto posiada punkt. W bazach nie będzie flag do przejęcia ale też będą oznaczone. Na pozycjach znajdować się będą także kartki do wpisania godziny kiedy się ją zajęło. Każdy gracz wychodzący z respa zabiera ze sobą żeton swojej frakcji. Każdy taki żeton to jest punkt, który muszą zdobyć przeciwnicy. Jeśli jakaś osoba zginie, musi ten żeton zostawić na pozycji swojej frakcji, lub jeśli jest się od takiej daleko bo np. było się właśnie w natarciu na wrogą pozycję, musi go zostawić w swojej bazie. W taki sposób, z czasem w bazach i pozycjach będzie coraz więcej żetonów. Kiedy się przejmuje wrogą pozycję, zabiera się z niej wszystkie żetony jakie się tam znajdowały. W przypadku bazy, wystarczy po prostu się do niej dostać i zgarnąć leżące tam żetony (wejść, zabrać, wyjść). Dodatkowo, za każde pełne 10 minut trzymania danej pozycji dostaje się 5 punktów. Dowódcy będą mieli żetony w innym kształcie warte 5 punktów. Wygrywa drużyna, która na koniec zbierze więcej punktów. Teoretycznie można wygrać albo na jak najwięcej zabić przeciwnika, długie trzymanie pozycji, lub to i to. Dzięki temu też będzie można zobaczyć, która strona skuteczniej zabijała przeciwników.

Co ważne do zapamiętania:

- Gdy ktoś zginie, ZAWSZE musi zostawić w odpowiednim miejscu żeton. Nie wolno mu wrócić na respa z nim.

- Gdy ktoś wychodzi z respa MUSI mieć przy sobie nowy żeton.

- Nie ma opcji by podnieść z jakiegoś punktu czy bazy sojusznicze żetony. Zbiera się tylko i wyłącznie wrogie. Sojuszniczych żetonów można bronić by nie wpadły w ręce wroga.

- Jako, że za trzymanie pozycji dostaje się punkty, warto ich bronić.

- Im więcej żetonów leży na jakiejś pozycji, tym pilniej powinna być ona broniona. Za stratę wróg dostanie dużo punktów.



Na koniec jeszcze przypominam numery telefonów do organizatorów:

Marek (XrayPl) - 502 594 723

MICHAL - 605 355 210

Ostry - 530 784 206

Michael - 791 200 795 "
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
BISKUP
Posty: 301
Rejestracja: 28-11-2010, 16:50
Lokalizacja: Z...

Post autor: BISKUP »

Panowie, zmiana planów. Do zobaczenia jutro na dworcu.
"...W Polsce jak w lesie, nie kurwa w Polsce jak w chlewie obsranym gównem" Testoviron (2007-2013)
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Podliczyłem koszty i wyszło po 45 zł na głowę za całość.
Możecie mi przelać na konto: 11 1240 2311 1111 0010 5331 1136

Zebu, ty nie musisz, bo i tak wisiałem ci za tracery :)
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3832
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK, spoko :-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
BISKUP
Posty: 301
Rejestracja: 28-11-2010, 16:50
Lokalizacja: Z...

zdjecia

Post autor: BISKUP »

Wie, są chujowe :D Ale zawsze jakaś pamiątka. 8-)
https://imageshack.com/a/16do/1
"...W Polsce jak w lesie, nie kurwa w Polsce jak w chlewie obsranym gównem" Testoviron (2007-2013)
ODPOWIEDZ