ASH "Kluż - Obrona Siedmiogrodu" 28-29/09/18

Informacje, kontakt, itd.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Panowie, trzeba zacząć rozmyślań nad transportem bo już bliżej niż dalej
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Wstępnie jedziemy moim rodzinnym, wiec cała 9 się mieści :) chyba że się coś w miedzy czasie zepsuje, to wtedy pojedziemy na 2 auta
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Gra rozpoczyna się o 20, także proponuje wyjazd z Krosna ok.11, niby 6 h drogi, ale lepiej mieć większy zapas jakby coś wypadło po drodze i na spokojnie na miejscu zjeść i się wyszpejować :)


Nie ma ktoś zapasowego szpeju niemieckiego? Bo może trzeba będzie pożyczyć :)
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Z nienieckiego szpeju spodnie obiecałem już komu innemu ale resztę bym miał. ;-)
Haryłku dawaj!
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Więc tak, kilka pytań
Po1. Grigori jak tam nasze mundury? Czy wszystko aktualne I sprawne czy trzeba coś naprawić, jeśli nie masz czasu podrzuć na strzelanie ja się tym zajmę.
Po2. Czy będzie miał ktoś pożyczyć replikę automatyczną która spełnia wymogi "CQB", ja mam tylko snajperke (która i tak musze owinąć szmatką) w przypadku gdybym musiał atakować bunkier to z nią nie jestem w stanie tego zrobić.
Po3. Jakie są przewidywane koszta przejazdu w obie strony, żeby przygotować się na ten wesoły autobus :D
Po4. Jakie ogarniacie światełka czyt. Te imitujące wystrzal xd
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

AD.4.tracery mam chyba jeszcze 2 lub 3 ( Zebu w sensie te co od cb na Sycylie zabrałem)
AD.3.co do kosztów to pewnie najlepiej po jak się rozliczymy, bo nie chce brać więcej niz wyjdzie, obstawiam że 50 zł nie przekroczymy na łepka.
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Hubert, mógł byś pokazac jak to wygląda w sensiebte tracery
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Z mundurami wszystko aktualne przyniosę na którąś strzelankę będziesz na stalkerze?
Haryłku dawaj!
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Tak będę, Piotr też wiec wez oba
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Loczek tracery wolne wezmę i tak na stalkera więc do oglądnięcia w barze :)
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

No i Super, to pozostaje kwestia czy ktoś miał by pożyczyć jakiegoś automata tak ma wszelki wypadek może być tak że w ogóle mi się nie przyda A może być potrzebny więc fajnie by było jak by był w pogotowiu
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Dodatkowa garść informacji odnośnie Medyków i amunicji.




MEDYK

Tak jak pisałem w innym wątku zasady leczenia medyka trochę się zmienią, jednakże będą nastawione na jak najbardziej dynamiczną rozgrywkę. Na ten czas planuje, że będą wyglądać tak.

- Medyk będzie miał przy sobie określoną ilość bandaży, strzykawkę, zasypkę sulfamidową i chustę trójkątną.

- Medyk leczy poprzez opatrzenie rannego w zależności od tego co wypadnie na kostce:

1 - zabity - powrót na respa

2,3 - ciężko ranny - medyk musi zasypać ranę zasypką, podać morfinę ze strzykawki (tylko udać) a także założyć chustę trójkątną lub zwykły bandaż.

4,5,6 - lekka rana - medyk zakłada bandaż.

- Po zakończeniu wymaganych czynności, ranny od razu wraca do gry bez czekania przez jakiś czas.

- Ranny może zostać odciągnięty w bezpieczne miejsce by uzyskać leczenie. Może pomagać medykowi czy komuś drużyny w przeciągnięciu obok, ale co najwyżej odpychając się nogami. Jeśli ktoś wstanie w takiej sytuacji by przejść obok, to znaczy, że dostał na tyle słabo by od razy wrócić na respa.

- Ranna osoba musi czekać po trafieniu co najmniej 1 minutę. Potem może odejść na respa. Maksymalny czas czekania na medyka to 5 minut. Czyli po pierwszej minucie ranny decyduje czy chce czekać lub nie.

- Bycie uleczonym będzie nagradzane możliwością natychmiastowego powrotu do gry, po zostawieniu bandaża na respie. Reszta osób będzie musiała swoje odczekać. Raczej nie będzie zasady 5x5 a bardziej 5x8 (5 minut czekania lub 8 osób) by premiować właśnie leczenie. Ostateczna decyzja w tej kwestii zostanie podjęta na miejscu gdy będzie już jasna dokładna liczba osób na grze, co jest decydującym czynnikiem.

- Do medyka nie będzie wolno strzelać. Będzie to karane zabraniem stronie przeciwnej bandaża, a tym samym zmniejszenie jej zdolności leczenie. Medyk również nie może prowadzić ognia.



BROŃ I AMUNICJA

W kwestii STG, żeby była jasność. W pierwszym poście jest napisane, że serią strzelają tylko bronie mające poniżej 400 fps i wsparcia. Czyli WSZYSTKIE inne repliki strzelają pojedynczym, w tym również (ale nie tylko) STG. Battle Arena jest terenem gdzie przeważa jednak głównie walka na bliskie i średnie dystanse, dlatego została podjęta taka decyzja. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Bardzo zalecam także by osoby z silniejszymi replikami miały przy sobie boczniaka lub zabrały coś słabszego.

Inny punkt pierwszego postu porusza, że "Można mieć przy sobie max. 300 kulek w dowolnej ilości magazynków. Uzupełniać je można TYLKO na respie. Jeśli to możliwe prosimy o nie używanie Hi-Capów (oczywiście wiadomo, że do niektórych broni nie ma innych magazynków, ale jeśli ma się np. kilka hi-capów, to by te 300 kulek podzielić między nie, a nie wszystkie do jednego)" . To oczywiście zostaje, aczkolwiek Husky natchnął mnie do wprowadzenie jeszcze innych limitów, ale to już zostawiam jako niespodziankę na miejscu ;)

W kwestii Broni Wsparcia w pierwszym poście jest napisane tak: "-Broń wsparcia (zarówno historyczna i nie historyczna) – Strzelec musi mieć co najmniej 1 ładowniczego (można mieć maksymalnie 3). Ładowniczy będą określeni przed rozpoczęciem rozgrywki, a ewentualne zmiany będą mogły nastąpić w przerwie. Strzelec BW może strzelać tylko gdy bezpośrednio obok niego znajduje się co najmniej 1 ładowniczy. Ładowniczy w momencie kiedy strzelec strzela, nie może sam strzelać z własnej broni (bo przecież podaje amunicje ;) ). Jeśli 1 strzelec ma kilku ładowniczych, mogą się oni wymieniać „przy pomaganiu” strzelcowi BW. Broń wsparcia max 550 fps."

Żeby uściślić i uzupełnić. Broń wsparcia może mieć przy sobie do 1500 kulek + każdy amunicyjny może jeszcze mieć dla niej dodatkowe 500 (nie wlicza się w to tych 300 dla siebie). Czyli jeśli jest jeden amunicyjny, to broń wsparcia ma łącznie 2000 kulek. Jeśli jest ich 3, ma 3000 kulek. Te dodatkowe 500 ma być gdzieś odsypane i w razie potrzeby dosypuje się do broni wsparcia. Przez zwrot "Strzelec BW może strzelać tylko gdy bezpośrednio obok niego znajduje się co najmniej 1 ładowniczy" rozumie się, że ładowniczy jest DOSŁOWNIE na wyciągnięcie ręki (mogą się swobodnie poklepać po barku, zbić żółwika czy co tam chcą). Pozostali ładowniczy mogą być max 10 metrów obok strzelca. W przypadku pomieszczeń, to w tym samym, lub maksymalnie pokój obok. Jeśli właściciel BW się na to zgodzi, ładowniczy może przejąć karabin i z niego strzelać, ale także potrzebuje obok siebie drugiego ładowniczego. Zmiana ładowniczych będzie możliwa tylko w przerwach między etapami. W trakcie walki można co najwyżej zrezygnować z tej funkcji, ale nie zacząć ją nagle pełnić."
Haryłku dawaj!
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Jak ktoś może to niech na forum wpisze nas że będziemy na części nocnej. Mi przez tel nie udaje się zalogować na forum na wmasg a w mucznym siedzę na szkoleniu do pt :/
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Gotów na zabijanie niemiaszków!
Przytulił bym również pałatkę jak by kto miał pożyczyć i furażerkę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

:mrgreen: Jak byś się w nim urodził normalnie. Pałatkę bym miał i furażerkę też tylko 57 numer ale możesz przymierzyć. ;-)
Haryłku dawaj!
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Weź może akurat, łeb mam trochę wielki ale może się uda :D
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Jeszcze kwestia boczniaka, bo ponieważ mam tylko ELEKTRCZNEGO GLOCKA
a do 500fps by się zdał jednak jakiś, jak myślicie nie będzie żadnego problemu??
Na zdjęciach widziałem że tam chłopaki biegali z glockami xd
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Jeśli chodzi o broń krótką nie ma tu żadnej cenzury na współczesny pistolet nikt ci złego słowa nie powie zwłaszcza że teren walk będzie typowo miejski. Będziesz se go nosił w chlebaku lub torbie na słonia jak wolisz i będzie elegancko.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Tylko oczywiście nie na full auto, ja wezmę parę pistolecików z epoki to coś Ci pożyczę ;-)
ZEB'U
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

no więc jak nie full auto xD to ja nie mam żadnego pistola xD
Zebu to miał bym prośbę jeśli byś mógł coś pożyczyć np. na GG bo mam pełną butle akurat ale Co2 też spoko kapsuły też mam gdzieś :D
Nie ważne co to będzie byle było
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Damy radę ;-)
ZEB'U
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

No to super A kabura jakąś? Bo ja mam tylko kydex ewentualnie mogę do chlebka wrzucić, to nie pozostaje nic jak tylko przygotować granaty i czekać :D
Chyba że będę miał jakieś pomysły xD
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Nie wiem co tam zebu ci da ale mam wolną kaburę do lugera jak podejdzie to będzie.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Ja do lugera i do Colta używam tej samej kabury, nie ma problemu bo pewnie będę latał z Mauserem C96, ale Grisza weź ta swoją to będzie zapas ;-)
ZEB'U
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

no i super Luger jest w sam raz :D
ODPOWIEDZ