ASH Stalingrad 09.03.19

Informacje, kontakt, itd.

Moderatorzy: Mazor, Ares1982, zebu

Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

ASH Stalingrad 09.03.19

Post autor: Hubert »

"Grupa Rekonstrukcji Historycznej 44 Division Hoch- und Deutschmeister ma zaszczyt zaprosić na piątą odsłonę zmagań na Froncie Wschodnim!

Szanowni państwo, dojeżdżamy do Dworca Głównego w Stalingradzie. Prosimy nie zapomnieć bagażu!

Bitwa pod Stalingradem należała do jednych z najkrwawszych w historii świata. Charakteryzowała ją duża zażartość i mały dystans toczonych walk po obu stronach. Dobrym przykładem tego była walka o Dworzec Główny, gdzie jednego dnia we wrześniu 1942r. w ciągu 6 godzin zmieniał właściciela 14 razy. Nasuwa się pytanie; Czy w ciągu 6 godzin rozgrywki uda nam się to odtworzyć ?

Data: 9 marca 2019r.

Miejsce: Opuszczony Szpital Psychiatryczny „Zofiówka” w Otwocku.

https://www.opuszczo...ryczny-zofiowka

https://www.google.p...9!4d21.2895027

Wpisowe: 10zł

Wiek: Od 18 lat


Czas:

Odprawa – 9:00

Rozpoczęcie gry – po odprawie

Koniec gry – ok 16:00

W trakcie gry będzie zrobiona nieco dłuższa przerwa

Strony i fukcje:

-Niemcy i przyjaciele (Wehrmacht):

- Dowódca

- Zast. Dowódcy

- 2 radiooperatorów

- 2 sanitariuszy

-Rosjanie i towarzysze (Armia czerwona)

- Dowódca

- Zast. Dowódcy

- Komisarz Polityczny

- 2 radiooperatorów

- 2 sanitariuszy



Stylizacja obowiązkowa:

Niemcy – dopuszczone są flecktarny, alpentarny, partyzany/toćky pod warunkiem użycia ich jako elementu ubioru, a nie całego np. tylko kurtka we flecku, a spodnie np. gładkie/ zielone. Wyposażenie najlepiej skórzane lub parciane. W przypadku śniegu oczywiście wszystkie białe elementy kamuflażowe mile widoczne.

Rosjanie – dopuszczona rosyjska Alfa, czy podobne kamuflaże. Ubrania najlepiej „brązowawe”, piaskowe lub khaki. Zasady podobnie jak u Niemców. Wyposażenie najlepiej parciane.

W razie wątpliwości co do stylizacji, śmiało możecie pytać ;)



Zasady:

Broń:

Nie historyczna – strzela tylko i wyłącznie ogniem pojedynczym (wyjątek – broń wsparcia) na zasadzie broni samopowtarzalnej. Musi być stylizowana (minimum, obwinięcie „szmatami”).

Historyczna – serią strzelają wyłącznie repliki o mocy mniejszej niż 400 fps, czyli głównie PM’y typu PPSH, MP 40 itd

Broń wsparcia – Może strzelać serią, z załadowanym magazynkiem max 300 kulek. Dodatkowo w skrzynkach amunicyjnych może mieć do 900 kulek. Nie ma ograniczeń co do liczby skrzynek, ale mają to być prawdziwe skrzynki (historyczne lub współczesne) a nie jakieś „pudełeczka”. Skrzynki mogą być noszone przez innych graczy lub amunicyjnych. Doładowanie ze skrzynki możliwe po skończeniu się amunicji w magazynku. Nie ma ograniczeń co do obowiązku leżenia czy zakazu strzelania z biodra.

Limity:

400 fps – absolutne maximum w CQB

470 fps – wszystkie bronie poza 4-taktami i wspracia

550 fps – 4-takty i wsparcia

Doładowania możliwe tylko na respie. Każdy (nie licząc zasad broni wsparcia) może mieć przy sobie w magazynkach max 300 kulek. Kto ma, musi posiadać ze sobą magazynki RC, LC lub MC. HC, dopuszczalne, jednakże za każdym razem, kiedy trzeba go „podkręcić” należy go wyjąć z karabiny i wtedy to zrobić, po czym włożyć z powrotem (symulacja przeładowania).

Sanitariusze i respawny:

- Sanitariusz będzie miał przy sobie określoną ilość bandaży, strzykawkę, zasypkę sulfamidową i chustę trójkątną.

- Sanitariusz leczy poprzez opatrzenie rannego w zależności od tego co wypadnie na kostce:

1 - zabity - powrót na respa

2,3 - ciężko ranny - medyk musi zasypać ranę zasypką, podać morfinę ze strzykawki (tylko udać) a także założyć chustę trójkątną lub zwykły bandaż.

4,5,6 - lekka rana - medyk zakłada bandaż.

- Po zakończeniu wymaganych czynności, ranny od razu wraca do gry bez czekania przez jakiś czas.

- Ranny może się odczołgać kilka metrów za osłonę, ale nie wolno w żadnym wypadku wstać.

- Ranna osoba musi czekać po trafieniu co najmniej 1 minutę. Potem może odejść na respa. Maksymalny czas czekania na medyka to 5 minut. Czyli po pierwszej minucie ranny decyduje czy chce czekać lub nie.

- Do gry z respa będzie się wracało normalnie po określonym czasie lub ilości osób (co będzie ustalone na miejscu), ale w 3 przypadkach można od razu wrócić do gry po przybyciu do respa:

1. Było się uleczonym przez medyka – Zostawiasz bandaż na respie i wracasz do gry. Jeśli podczas leczenia wypadło jeden, także wracasz, ale bez zostawiania bandaża (bo go nie dostałeś).

2. Zostałeś rozstrzelany przez Komisarza Politycznego

3. Odczekałeś 5 minut na polu bitwy czekając na medyka który nie nadszedł.

- Medycy w każdym aspekcie walczą i giną jak normalni gracze. Mogą mieć broń długą, ale zalecane jest posiadanie tylko krótkiej. Nie mogą się sami opatrywać, ale można próbować im pomóc w ten sam sposób. Żołnierz pomagający medykowi rzuca kostką i jeśli wypadnie 4,5 lub 6 udało mu się i może założyć medykowi bandaż ( szanse 50/50 z doświadczeniem zwykłego żołnierza o leczeniu) Wszystkie inne wyniki to śmierć medyka.

– Osoby z historycznym pancerzem wytrzymują każdy strzał na pancerz z pistoletów, pistoletów maszynowych i wszystkie w pomieszczeniach. Strzały karabinowe niezależnie od pancerza są śmiertelne. W przypadku wątpliwości jaki padł strzał, należy go uznać za karabinowy. Osoby z pancerzem mogą być uleczone 2 razy, czyli 2 razy mogą mieć zawiązany bandaż.

Walka w pomieszczeniach:

W pomieszczeniach górny limit mocy to 400 fps. Osoby z bronią o mocy 350-400 fps mogą strzelać tylko i wyłącznie ogniem pojedynczym. Osoby z bronią o mocy poniżej 350 fps mogą strzelać serią. Celujemy w nogi.

Wolno z mocniejszych replik strzelać „z” i „do” budynku w granicach rozsądku.

Jeńcy:

W żadnym wypadku, a komu to potrzebne? To Front Wschodni!

Pirotechnika:

Dopuszczone tylko piro typu: dymne, flary, stroboskopy itp. Żadnych wybuchowych, hukowych czy innych powodujących duży hałas.

Inne:

Niestety na miejscu nie ma żadnych zdobyczy technologicznych typu, woda czy ogrzewanie lub miejsce do spania. Poza tym, jest to pomimo wszystko opuszczony szpital psychiatryczny z nie ciekawą historią z okresu II WŚ. Na czas rozgrywki, wszystkie rzeczy zabieramy ze sobą, do zostawienia ewentualnie na respie. Nie będzie można tak jak rok temu zostawić tego przy mniejszym budynku który był OFF-GAME.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!! "


Mnie samego korci by pojechać, myślę że niektórzy będą też chętni, szczególnie na funkcyjnych ( Grisza wszyscy wiemy że środowisko ASH liczy na Ciebie jako politycznego :D )

Tradycyjnie w zależności od liczby chętnych, jeśli będzie więcej niż 5 postaram się byśmy jechali Trafikiem, tym bardziej że z Rzeszowa chcą też się ludy zabrać z nami i jak dobrze ogarnąłem to w 2-3.

Lista:
1. Hubert
2.ruskiził
3.Krzychu
4.Zebu
5.Tadek
6.Biszkopt
7.Loczek
8.Piotr
9.
Ostatnio zmieniony 06-03-2019, 13:05 przez Hubert, łącznie zmieniany 7 razy.
ruskiził
Posty: 106
Rejestracja: 21-11-2017, 15:39
Lokalizacja: Lubatowa

Post autor: ruskiził »

Chętnyyyyy :mrgreen:
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Chętny do Armii Czerwonej. Robimy grupowe zgłoszenie czy każdy samemu?
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Grupowe, możemy zgłosić się nawet na tydzień przed wiec poczekamy i jak się zbierze nas pewnych troche to podeśle :)
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Ja póki co nie jestem wstanie się określić poczekam z tym.
Haryłku dawaj!
Krzychu
Posty: 5
Rejestracja: 16-07-2017, 08:44
Lokalizacja: Królik Polski

Post autor: Krzychu »

Wstępnie się zapisuje. Armia Czerwona
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Też jestem zainteresowany wyjazdem :) Mam nadzieję, że nic się nie wykoci :)
ZEB'U
Loczekk
Posty: 297
Rejestracja: 17-03-2017, 17:47
Lokalizacja: Kraków, Jasło

Post autor: Loczekk »

Kusi, mega kusiiiiii :D
Musze pomyśleć nad szpejem i myślę że pojadę :D
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Panowie, w razie w jakby nas było powyżej 9 jest ktoś w stanie jechać własnym samochodem ?

Druga sprawa, myślę że nie ma sensu jechac w sb rano i tłuc sie 5 h tylko wyjechać w pt po 15 z krosna i przenocować gdzieś bliżej. Patrzyłem już tam mniej więcej i pod radomiem znalazłem fajne i tanie schronisko młodzieżowe i myslę że tam by przekimać. Od niego to już tylko 1,5-2 h do otwocka, bedę jeszcze patrzył po internatach przy szkołach może coś się znajdzie bliżej
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

OK, dobry pomysł ;-)
ZEB'U
Awatar użytkownika
wania
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2011, 09:48
Lokalizacja: skuntowni

Post autor: wania »

U mnie znowu pi@#&$c...
Grafik w robocie jest równie bezwzględny jak w 2018... :evil:
Hände hoch!
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Hubert, ja mogę omcię wziąć w razie czego
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

03.02. Będę puszczał zgłoszenie grupowe, także doprecyzować kto po jakiej stronie i jeśli chętny na funkcyjnego na grze to na jakiego
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

Ruski ;-)
ZEB'U
ruskiził
Posty: 106
Rejestracja: 21-11-2017, 15:39
Lokalizacja: Lubatowa

Post autor: ruskiził »

No i prawidłowo towarzyszu zebu, jedyna słuszna strona :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

I tak jesteście politycznie podejrzani.
Haryłku dawaj!
Awatar użytkownika
0Maniek0
Posty: 471
Rejestracja: 02-02-2016, 17:48
Lokalizacja: Bratkówka

Post autor: 0Maniek0 »

Dla Griszy, ze względów bezpieczeństwa, to nawet on sam jest dla siebie politycznie podejrzany... ot tak, na wszelki wypadek XD
Awatar użytkownika
zebu
Kapitan
Kapitan
Posty: 3831
Rejestracja: 07-12-2008, 08:28
Lokalizacja: Bajdy k/Krosna

Post autor: zebu »

:mrgreen:
ZEB'U
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Zgłoszenie poszło :)

Grisza zostawiasz mundur politycznego ? Bo sam chętnie bym go od ciebie na grę pożyczył :) przy okazji sobie rosyjski powtórzę :D Szczególnie jeśli masz poradnik dla oficera NKWD :D
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Mundur oczywiście udostępnię musiałbyś tylko coś ala oficerki sobie sprawić. ;-)
Poradnika nie posiadam a na kurs w Moskwie nie ma czasu ale partia i władza radziecka obdarza was swoim zaufaniem i wieży że podołacie temu trudnemu zadaniu. Lecz w razie niepowodzenia będę zmuszony zameldować Pierwszemu Sekretarzowi. :lol:
Haryłku dawaj!
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

A kiedy bym mógł wpaść przymierzyć? Bo może się okazać że nie wejdę XD
ruskiził
Posty: 106
Rejestracja: 21-11-2017, 15:39
Lokalizacja: Lubatowa

Post autor: ruskiził »

No ten mundur griszy ten oliwkowy jest bardzo ciasny ale gdyby nie pasowal to wystarczą pagony gimnastiorka się znajdzie😀
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Nie wiem czy tak ostatecznie nie zrobimy bo ja jednak trochę szerszy jestem XD swoja drogą Grisza nie zdarzali się gdzieś politrucy co mieli trzewiki i owijacze ? XD
Awatar użytkownika
Grigori
Posty: 425
Rejestracja: 28-04-2011, 16:32
Lokalizacja: Kobyle

Post autor: Grigori »

Trzewiki i owijacze odpadają. Jaki masz numer buta bo może moje saperki podejdą. Mundur przywiozę ci na strzelankę raczej nie ma sensu żebyś specjalnie do mnie jechał. Tak jak ruski pisał gimnastiorka się znajdzie a w bryczesy powinieneś wejść. ;-)
Haryłku dawaj!
Hubert
Posty: 150
Rejestracja: 19-08-2013, 12:36

Post autor: Hubert »

Mam 44,5 czasem zawany 10cali lub 28cm XD to jak możesz weź w niedzielę na strzelanie rzeczy ze sobą :)
ODPOWIEDZ